Hızlı Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

 • ALTERNATİFTIP
 • Hızlı Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
 • 736 kez görüntülendi

Hızlı Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

 

Detoks suları esasen, toksinleri gidermek, vücudu temizlemek ve enerji düzeylerini yükseltmek için kullanıldığını söylemek gerekir. Bununla birlikte son zamanlardaki popülasyonu da gittikçe artmaktadır. Kilo vermeye de yardımcı olduğu kanısı da ortaya çıkmıştır. Fazla kilosu olan insanlar için önerilen bu şifalı su sizler için bir çözüm kaynağı olabilir. Çoğu kişi bu gerçeğin farkında değil belki de. Ayrıca detoks sularının çeşitlerini ve bunların karşılık gelen etkilerini ayırt etmek önemlidir. Detoks suyu nasıl yapılır sorusuna geçmeden önce bu detoks nedir, ne faydası vardır bunlara bakalım.

Detoks Nedir?

Detoks, vücudun toksinlerden arındırılması için kişinin yaşam tarzında değişiklikler yaptığı bir temizleme yöntemidir. Bu yaşam tarzı değişiklikleri normalde bazı alışkanlıklar ve gıdalardan uzak dururken beden işlevlerini geliştirir. Bu değişikliklerin bazıları kısa vadeli, örneğin temizleme diyetini takip ederken diğerleri uzun vadedir.

Bu günlerde, detoks diyetleri her zamankinden daha popüler bir hale gelmiştir. Bu diyetler kanı temizlemek ve sistemimizdeki zararlı toksinleri yok etmek için hazırlanmıştır. Yinede, bu diyetlerin bunu nasıl sağladığı tamamen net değildir ve istenmeyen unsurlar kalıcı olduğunda bazen de işe yaramadığı taraflar da olabilir.

Detoks Suyu Kilo Vermenize Yardımcı Olur Mu?

Detoks suyu, çoğunlukla vücuttan toksinleri yok etmek amacıyla kısa süreli diyet değişiklikleri ile yapılmaktadır. Bu toksinlerden kurtulmanız sayesinde kilo kaybı yaşamanız meydana gelebilmektedir. Detoks, su tutma oranını düşürür ve bağırsak hareketine neden olmaktadır.

Detoks suyu, sebzeler, meyveler, çorbalar, meyve suları, püreler ve suyun katı bir gıda rejiminin izini sürerek yoksun kalma süresini içerecektir.

Sayacağımız durumları yapmaya gayret edin;

 • Karaciğeri toksinleri yok etmeye teşvik edin
 • Bir süre oruç tutar gibi yaparak organlara mühlet verin
 • İdrar, dışkı ve ter ile toksin gidermeyi teşvik edin
 • Vücuda sağlıklı besinler almaya çalışın
 • Kan dolaşımını geliştirmeye özen gösterin

Detoks yöntemi, sindirim sorunları, obezite, otoimmün hastalıklar, inflamasyon, alerjiler, kronik yorgunluk ve şişkinlik gibi pek çok sağlık sorununa yardımcı olduğu öngörülmektedir.

Detoks Suyunun Zayıflama İçin Yararları

Araştırmalar, tüketile diğer su sağlığı faydalarından öte detoks suyunun metabolizmanızı geliştirdiğini göstermiştir. Zayıflama sağlamak için detoks suyunun içilmesi su tüketimini artırmanın kolay bir yolu olabilir. İyi bir tadı ve bir kalorisinin bulunmaması dışında, detoks suyunun ekstra sağlık faydaları vardır:

 • Ruh halini iyileştirmesini sağlaması
 • Toksinlerin vücuttan atılması
 • İştahın bastırılması
 • Su kilo kaybı için yağ hücrelerinin salınımı
 • Aldığımız besinlerin vücutta kolay şekilde hareket edebilmesi
 • Su sayesinde organlar daha sağlıklı olması
 • Egzersiz sırasında kas yorgunluğunun azalması
 • Daha hızlı bir egzersiz programı
 • Günün ilerleyen saatlerindeki halsizlik duygularından kaçınma

Su ve ağırlık birbiri ile alakalı durumlardır. Su içerek fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. Bu da zahmetsiz yollardan biridir. Detoks suyu ile birlikte daha da kolaylaşarak hem de yararlı vitaminler almanızı da sağlamaktadır.

Araştırmalar, içilen bu detoks suyu kilo vermek anlamda daha da iyileşmesine yardımcı olabileceğini ve uzun vadeli kilo kaybı yönetimini destekleyebileceğini gözlemlemiştir.

İçme suyu, içtiğiniz 10 dakika içinde %30 kadar yüksek kalori yakmayı sağlayabilir. Bu suyun içmiyle birlikte bu dakika 60 dakikaya kadar devam edebilmektedir. İşlemler yapmadan hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen herkes daha fazla su içmeye çalışmalıdır. İçme suyu, dinlenme enerjisi harcamasını %25’e kadar arttıran önemli bir besindir.

Detoks Suyunu Ne Kadar Kullanmalısınız?

Tıp Enstitüsüne göre, yetişkin kadınlar için gün de 2.7 litre ve yetişkin erkekler için gün de 3.7 litre olarak ılıman iklim koşullarındaki sağlıklı kişilerin ihtiyaçlarını karşılar.

Birçok kişi, kilo kaybı için detoks suyunun içilmesi bol miktarda tüketilmesini kolaylaştırır. Bazı detoks suyu tariflerinde doğal olarak kilo vermenin hızlandırılmasına yardımcı olan metabolizma arttırıcı maddeler bulunur.

Kilo Vermek İçin En İyi Detoks Suyu

Zayıflama için detoks suyu tüketimi, kilo verme hedeflerinizi arttırmak için kullanılabilecek güçlü bir araçtır.  Denemek için çok detoks suyu tarifleri vardır, bu nedenle sizin için doğru olanı bulana kadar denemeden korkmayın.

Hızlı Zayıflatan Detoks Suyu Tarifleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Detoks suyundan derinlemesine bahsettik. Şimdi de asıl konumuz olan detoks su nasıl yapılır bunu konuşalım. Birçok detoks suyu tarifi mevcuttur. Etkili olabilecek bazı detoks suyunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

 1. Salatalık Suları

Salatalık içerisinde antioksidan içerdiği bilinen popüler bitkisel antidiyabetik ve lipid düşürücü özellikleri olan bir sebzedir. Salatalıklar tanen içerir. Flavonoidler, kişinin kansere yakalanma şansını artıran oksidatif stresten korumaya çalışırken düzenli tüketimi ile birlikte vücuttaki serbest radikalleri azaltmaktadır.

Salatalık da düşük kalorili bir besindi. Yani günlük kaloriniz için fazla yemek yemeden bol miktarda yiyebilirsiniz. 100 gram başına 16 kalorisi vardır. Bazı salatalıkların kilo artışına neden olmayacağından emin olabilirsiniz. Aslında bunun tersini de yapmaktadır.

Salatalıklar, karaciğer toksinlerini temizlemede yardımcı olurlar ve sindirim sistemine destek sunarlar. Aynı şekilde doğal bir diüretik olarak düşünülür. Bu sayede, vücutta biriken atıkların atılmasına yardımcı olurlar, böylece şişkinlik ve su tutma oranını düşürürler.

 1. Limon Suyu

Limonlar C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Bağışıklık sisteminizi hastalıklara ve oksidatif strese karşı korur.

Çalışmalara göre, limon suyunda bulunan askorbik tür gibi asit bakımından zengin diyetler mideyi peptik ülserlere ve belirli kanser türlerine karşı korumaya yardımcı oluyor. Buda, kısmen sindirimi alkalize edici etkisinden dolayı olmaktadır. Asit reflüye yakalanırsanız ve yeme alışkanlıklarınızı etkilediğini ve sindirimi bozduğunu fark ederseniz, 8 çorba kaşığı su ile yalnızca bir çorba kaşığı limon suyu tüketmeniz semptomları önlemeye yardımcı olacaktır.

Limon suyunu düzenli içtiğiniz de bu sizin kilo vermenize yardımcı olabilir. Çünkü pektin adı verilen bir lif türü içerir. Gastrik boşalımı yavaşlatmaktadır. Yavaş sindiren karbonhidratların istek üzerine neden olabilecek insülin sivri uçlarına neden olmamaları nedeniyle lifin yüksek olduğu gıdalar tercih edilir. Sadece limon hamurunu detoks suyuna koyduğunuzdan emin olmalısınız.

 1. Aloe Vera Jel Suyu

Aloe vera jel su, amino asitler, vitaminler, mineraller, enzimler ve antrakinondan oluşur. Aloe vera, %99’su olup, vücutta açlık sinyallerinin kontrolünde iyi bir hidrasyon sağlar.

Aloe vera jelin anti-tümör, antioksidan, anti-diyabetik ve anti-bakteriyel özelliklerde kilo kaybı yaptığı görülmüştür. Obezlik konularında yapılan bir çalışmada, sonuçlar aloe vera kapsül kullananların %4 oranında vücut yağında bir azalma gördüğünü göstermiştir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.