Hırıltılı Öksürük Nedenleri ve Tedavisi

  • Genel Sağlık
  • Hırıltılı Öksürük Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 653 kez görüntülendi

Hırıltılı Öksürük Nedenleri ve Tedavisi

Günümüzde mevsimsel değişikliklerin son derece sert yaşanması, insan fizloyojisi üzerinde olumsuz etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu durum, her ne kadar olağan bir durum gibi görünse de kısa zaman içerisinde çok büyük problemler ortaya çıkıyor ve insanlar, bu problemlerden kaynaklı olarak sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Son dönemde en çok görülen sıkıntılardan birisi de kuşkusuz ki hırıltılı öksürük problemidir. Bu problem aslında birçok farklı nedenden dolayı kaynaklanabilir ve bu yazımızda bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız.

Öncelikle uzmanların genel görüşüne göre hırıltılı öksürük problemi, yetişkinlerde ya da çocuklarda olması hiç farketmez, solunum yolu problemleri ile dolaylı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu durum, yetişkinlerde görülmesinde ki en büyük sebeplerden birisi de hava kirliliği yolu ile gerçekleşmektedir. Sigara içen bir bireyde kronik obsüritif akciğer hastalıkları olarak da bilinen kronik hava yolu hastalığı hırıltıya ve aşırı öksürüğe neden olabilmektedir. Genel olarak bu sorunu yaşayan insanlarda nefes darlığı gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Ancak bu hırıltılı öksürük durumları nöbetler halinde geliyorsa, yani hasta belirli bir dönem hiçbir sorun yaşamıyor ancak bir dönem hırıltılı öksürük gibi durumla karşı karşıya kalıyorsa, astımdan şüphelenilebilir. Ancak bu durumların dışında, yetişkinlerde ve özellikle sigara kullanan insanlarda akciğer Kanseri de hırıltıya neden olabilmektedir.

Bu durumun en büyük örneği bölgesel hırıltı durumudur. Doktorunuza gittiğinizde sırtınızı dinleyecektir. Tek bir noktada hırıltı söz konusu ise akciğer kanseri tanısı söz konusu olabilir. Hırıltılı öksürük nedenleri bu şekilde açıklanabilmektedir. Tedavisi, aslında birçok farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Hastalığın boyutuna ve şekline göre doktorlar tarafından bir tedavi yolu izlenebilmektedir. Ancak ciddi durumlar söz konusu olduğunda, hırıltılı öksürük tedavisi müşahade altında daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir.

selam 3 haftadır şiddetli hırıltılı öksürüğüm vaar penisilin alfasin augmentin alamam ne öneririsiniz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.