Himalaya Tuzu Kullanımı ve Faydaları !

Himalaya Tuzu Kullanımı ve Faydaları !

Dünyanın en güçlü ve içinde gizli sırlar barındıran pembe Himalaya tuzunun birçok faydası bulunmuştur. Vücut oksijene ihtiyaç duyduğu kadar tuz ve suya da ihtiyaç duymaktadır. Yaşamı devam ettirebilmek için ve suyun hücrelerimize girişini kolaylaştırmak için tuz olmazsa olmazımızdır. Pembe himalaya tuzu küçük molekül yapısı sayesinde hücre zarına kolaylıkla giriş çıkışı sağlayan en küçük molekül yapılı tuzdur.

İşte himalaya tuzunun kullanım şekilleri ve faydaları:

* Kan basıncını dengeler
* Himalaya tuzu dolaşım sistemini düzenler ve organları iyileştirici etkisi vardır.
* Yüksek tansiyonu önleyicidir.
* Kanser hücrelerinin oluşumunu engelleyici etkisi vardır.
* Kaslarda oluşan güç kayıplarına karşı iyi gelmektedir.
* Toksinlerin ve vücutta biriken ağır metallerin kolaylıkla atılmasını sağlar.


* Düzenli kullanıldığında kilo kontrolünü sağlar.
* Uyku problemi olanlara önerilmektedir.
* Düzenli kullanımında cilt lekelerini ve çilleri gidermektedir.
* Astım ve alerji hastalığına karşı düzenli olarak kullanılmalıdır.
* Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır.
* Vücutta ki asit ve baz dengesini korur.
* Himalaya tuzu, sofra tuzu ile hemen hemen aynı bileşenlerden oluşur, ancak kristal yapısı rafine edilen tuzdan daha büyüktür ve hacim olarak bu tuz bu nedenle 1/4 daha az sodyuma sahiptir .


Himalaya tuzunun kullanımı ise ;

1. Çözelti olarak tüketerek ;

Malzemeler : Bir Cam Kavanoz ,Plastik veya metal olmayan kapak,1-2 fincan doğal Himalaya Tuzu, Filtrelenmiş su , Gerçek Tuz veya Kelt Tuzu (veya bu üçünün karışımı) Cam kavonuzu yaklaşık 1/4 oranında tuz ile doldurun. Üzerine filtrelenmiş su ekleyin kapağa yakın olan yeri boş bırakın. Kavanozu kapağı ile kapatın ve kavanozu sallayın.Bir gece tuz eriyene kadar bekletin. Ertesi gün erimiş olan tuzlu sudan bir kaşık alıp bir bardak suya ekle ve iç. Kavanozda su ve tuz azaldıkça tuz ve su ile doldurmaya devam edin. Tuzlu suyu mutlaka cam bardakta tüketin, asla metal kap kullanmayın.


2. Banyo suyuna ekleyerek toksinlerden vücudu arındabilirsiniz.

Ayrıca birçok hastalıkta evde uygulayabileceğiniz himalaya tuz kürü ile tedavi olabilirsiniz.

BOĞAZ ENFEKSİYONU

Boğaz ağrısı ya virüs ya da bakteri enfeksiyonu sonucu oluşur. Bu enfeksiyonla savaşmanın en iyi yollarından biri himalaya tuzunu bir bardak suya ekleyerek tüketin.

KULAK ENFEKSİYONU

Kulak enfeksiyonları, özellikle iç kulakta oluşan, vücudumuzdaki en hassas enfeksiyonlardan biri olarak düşünülür. Kulak içinde bulunan virüs ve bakteri ile mücadelede en iyi çözümlerden biri Himalaya kristal tuzudur. Tuzu biraz damıtılmış veya arıtılmış suyla birleştirerek ağrıyan kulağa damla ile kullanarak yalnızca birkaç gün içinde en üst düzeyde performans elde edersiniz.

CİLT PROBLEMİ

Cilt problemleri için gün içerisinde içtiğiniz suya himalaya tuzu eklemenin yanı sıra birde cildinizdeki problemli bölgelere himalaya su karışımı sürün ve kuruduktan sonra yıkayıp krem sürün. Düzenli kullanımda problemlerinizi giderecektir. Günde 2 kez sürülmesi gerekmektedir.

ASTIM VE ALERJİ

Astım ve alerji için 2 çay kaşığı himalaya tuzunu 1 litre suya ekleyin. Bu suyu kaynatıp her gün 10 dakika boyunca buğu banyosu yapınız.

EGZAMA VE SEDEF

Egzama ve sedefe karşı banyo suyuna haftada 2 kere himalaya tuzunu karıştırarak uygulanmalıdır. İlk etapta kızarıklık ve yanma olabilmektedir. Bu küre devam ettiğinizde iyileşme gösterecektir. İyileşme dönemine girdikten sonra haftada 1 kez olacak şekilde uygulanmalıdır.
Ayrıca uykusuzluk problemi, deri iltihabı, kas krampı, şeker hastalığı, diş sağlığı, sinüzit, bronşit,sindirim sistemini doğal yoldan temizleme,gençleştirici ve detoks etkili cilt iltihaplarını azaltmada çok faydalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz