Helikobakter Pilori ile Savaşmak

Helikobakter Pilori ile Savaşmak

Çalışmalara göre, dünyanın üçte ikisi Helikobakter Pilori taşımaktadır. Çünkü bunun yayılması çok kolaydır, ancak herkes her zaman semptomlarını veya problemlerini deneyimlemez. Şanslıyız ki bu bakteri ile savaşmanın bir çok yolu vardır ve böylece yol açtığı sağlık problemleri de ortadan kalkar.

Eğer Helikobakter Pilori bakterisi yüzünden mide ülseri veya gastrit yaşıyorsanız, sizlere bununla savaşmak, ortadan kaldırmak ve sağlığınızı iyileştirmek için aşağıdaki doğal tedavi yöntemlerini öneriyoruz.

Yalancı Melisa Yağı

Yalancı Melisa (Verbena) yağı Gramineae ailesinden gelen bir bitkinin yağıdır. Gaz giderici ve sindirim özellikleriyle bilinir, ayrıca mide gazını da tedavi eder. Çalışmalara göre, yalancı melisa yağı Helikobakter Pilori bakterisinden kurtulmaya yardımcı olur, çünkü içeriğindeki maddelere karşı dayanıklıdır.

Arı reçinesi

Arı reçinesi doğal bir antibiyotik ve bakterisit olarak bilinir. Bağışıklığı güçlendirir, enfeksiyonlarla savaşır ve gastrit gibi problemleri giderir. Bu gıda, yani arı reçinesi, arıların kovanlarını enfeksiyondan korumak için kullandığı bir maddedir. Sizlere garanti veriyoruz, bunun özellikleri sayesinde Helikobakter Pilori bakteriden kurtulabilirsiniz.

Zencefil

zencefil

Bu kök dünya çapında tıbbi ve şifalı özellikleriyle bilinir, özellikle de sindirim sistemine olan faydasıyla. Mide asidi, mide bulantısı, baş dönmesi, mide problemleri, ülser ve benzeri problemler için zencefil yemenizi öneriyoruz. Bakterisit özellikleri taşımasının yanı sıra, bazı uzmanlara göre kötü Helikobakter Pilori bakterisini de ortadan kaldırır.

Beyaz Lahana

Bu sebze Helikobakter Pilori ile savaşmak için özellikler taşır, ancak bu amaç için beyaz lahanayı çiğ tüketmelisiniz. Brokoli gibi bu sebze de mide gazına neden olabilir; ne kadar kaldırabileceğinizi görmek için az az yiyerek denemeye başlayın. Yemek için yapraklarını ince ince dilimleyip salata yapabilirsiniz, üzerine biraz sirke veya limon ekleyip tatlandırabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise sulandırıp suyunu sıkmak.

Brokoli

yeşil

Bu sebze içeriğindeki sülforafan adlı yüksek oranda fitobesleyiciler sayesinde Helikobakter Pilori bakterisine iyi gelir. Bazı çalışmalara göre sık sık brokoli tüketmek bakteriyi ortadan kaldırır.

Bu sebze gastrik kansere karşı da önerilir. Ancak brokoli tüketimi fazla gaza yol açabilir. Ancak bu rahatsız edici etkiyi ortadan kaldırmak için pişirip kimyon ve zencefille yiyebilirsiniz.

Zerdeçal

Bu Asya baharatı tıbbi özellikler taşır. Uzun yıllar süren bilimsel araştırmalar bunu ortaya koymuştur. Mide problemleri halinde, dispepsi tedavisinde kullanılır. Bu hastalık şişkinlik, mide sorunları, mide bulantısı, gaz ve benzer sindirim sorunlarıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Ayrıca bu bitkinin özellikle gastrik suları uyarır, bunlar ise mide sıvılarını Helikobakter Piloriden korur. Ancak, uzmanlar bunu fazla tüketmemenizi de öneriyor. 

Bu tedaviye yardımcı olacak diğer maddeler nedir?

  • Bakteriyle savaşmak için, en iyisi antibakteriyel özellikler taşıyan yiyeceklerin tüketimini arttırmanız. Bunlar sarımsak, soğan, ekinezya, zencefil, dağ kekiği, biberiye, nane, bal ve benzerleridir.
  • Yardımcı olabilecek diğer gıdalar ise laktofilus ve bifidus içeren probiyotiklerdir. Bunlar bakterinin kendisini yok etmeseler de, buna etki ederler ve baş ağrılarını, sabah kusmalarını, mide bulantılarını ve dispepsiyayı iyileştirirler.
  • Mide ülseri veya gastrit yaşamayan ama bakteriyi taşıyan insanlar limon veya ananas suyu, doğal elma sirkesi içebilir.
  • Helikobakter Pilori sıkıntısı yaşayan insanlar diyetlerinde şeker, rafine un ve pirinç kullanmamalı. Bunun yerine daha fazla meyve, sebze ve su tüketmelisiniz.
  • Son olarak, Helikobakter Pilori ile savaşmak için bir alkalin içeceği yapabilirsiniz. Çiğ patates, kereviz ve havuçtan hazırlayacağınız bu içeceği her öğün öncesi tüketebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz