Havyar Maskesi Nasıl Yapılır?

Havyar Maskesi Nasıl Yapılır?

Rusların Güzellik Sırrı..
Rus kadınlarının gerek krem olarak gerekse direk maske olarak kullandıkları ve kusursuz güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayan havyar, Amerikan güzellik merkezleri tarafından da keşfedilmiş ve yapılan uygulamalar sonucunda, ağızdan azığa yayılarak popüler olmuştur.

Amerika’daki güzellik merkezlerinde genelde buhar banyosundan sonra havyarı başka bir şey ile karıştırılmadan direk tahta spatulalar sayesinde yüze direk sürerek uygularlar ama sizde duştan çıktıktan sonra uygularsanız aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Neden havyar ?
Havyarın kullanılma sebebi ise protein, amino asit, demir, omega 6, A ve E vitaminlerinin içinde bolca bulunduruyor olması.

Bu sayede cilt ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanırken ciltte zamanla biriken toksinleri temizler, cildi yeniler haftada 1 uygulanmasıyla cildin yaşlanmasını engeller, sarkmış dokunun toplanmasını ve oluşmuş kırışıklıkları cildi gerginleştirerek açar, daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar, cildin elastikliğini geri kazandırır, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza günden güne destek olur ve tenin tonunu dengeler bu sayede fondötene ihtiyacınızı azaltır.

Nerden bulabilirim ?
Uzun araştırmalarım sonucu yakınlarda sağlam bir balıkçınız yoksa en basit yöntem ikea’dan normalden daha uygun fiyata havyara ulaşabilirsiniz. İkea’da iki çeşitide bulunuyor. Biri kırmızı biri siyah. Sürmesekte yesek olmaz mı sorusuna karşı elbette yediğiniz besinler cildinizi de besliyor ancak sürdüğünüz zaman direk etki etmesini istediğimiz yüz boyun ve istersek göğüs bölgesine etki etmesini sağlamış oluyoruz.

Daha kolay bir tarif varmı havyar dışında ?
Eğer havyar maskesini yapamam diyorsanız bir diğer kürü uygulayabilirsiniz. Çünkü biraz daha basit ve kolay temin edebileceğiniz malzemelerden oluşuyor. Bir adet kırmızı üzümün suyu, bir damla bal, bir damla limon suyu ve bir damla zeytinyağı ekleyip bitmek üzere olan bir yüz kremi ile karıştırabilirsiniz.

Bu karışımı uyumadan önce bir iki saat önce cildinize sürüp uyuyabilirsiniz. Bu karışım hem cildinizi nemlendirir hem de antioksidan olan üzüm suyu barındırdığı için, pürüzsüz bir yüze kavuşursunuz. Bu kremi uzun süre saklayamazsınız çünkü içindeki malzemeler bozulabilir, o nedenle her maskeyi yapmak istediğinizde karışımı baştan hazırlamanızı öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz