Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 776 kez görüntülendi

Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Bitkisel ürünlerden sağlık ve güzellik için faydalanma konusunda dünya ülkelerinin oldukça önünde yer alıyoruz. Hemen hemen her türlü bitkisel ürün bir anda güzellik iksiri olabiliyor. Bugün size son dönemde oldukça moda olan bir üründen bahsetmek istiyorum. Ürünümüz saç bakımı için kullanılmaya başlayan bitkisel bir

yağ.

Saç bakımında kullanılan yağlar arasında yer alan havuç yağı, diğer adıyla “havuç çekirdeği yağı” içerdiği vitaminlerle saçı güçlendirir, koparak dökülmeleri azaltır ve saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Havuç Yağı ve Saç Bakımı
Havuç yağı, havuç bitkisinin çekirdeklerinden elde edilmektedir. Antioksidanlar bakımından zengin olan bu yağ aynı zamanda yüksek oranda E, C, A vitaminleri, beta karoten, potasyum içerir. Tüm bu vitaminler ve mineraller sağlıklı saçlar için uzmanların düzenli olarak alınmasını önerdiği besin ögeleridir.

Havuç yağının başlıca kullanım nedeni, saçın sağlıklı uzaması ve saç köklerinin güçlenmesidir. Bu yağın saç sağlığı için diğer faydaları ise saç derisini nemlendirmesi, saç köklerine olan kan akışını arttırması ve dolayısıyla saç köklerini güçlendirmesidir.

Havuç Yağı Saça Nasıl Uygulanır?
Turuncuya çalan amber rengi olan havuç yağını saç bakımında kullanmak istiyorsanız bu yağla saç derisine masaj yapabilirsiniz.

Havuç yağı esansiyel bir yağ olduğu için oldukça güçlüdür ve bazı hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bunu önlemek için havuç yağını yarı yarıya zeytinyağı, badem yağı veya jojoba yağıyla incelterek kullanabilirsiniz.

Havuç yağını, saçlarınız hafif nemliyken, parmak uçlarıyla saç derisine dairesel hareketlerle fazla bastırmadan masaj yaparak saç derisine sürün. 10-15 dakikalık masaj yeterli olacaktır. Daha sonra bir 15 dakika daha yağın cilde nüfuz etmesini bekleyin. Gündelik olarak kullandığınız şampuanla yağı saçlarınızdan ve saç derisinden temizleyebilirsiniz. Daha parlak saçlar için 1 su bardağı sirkeyi 7 su bardağı normal su ile karıştırarak durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra saçınızdaki fazla suyu havluyla alın ve doğal kurumaya bırakın. Saçınız kurudukça sirke kokusu da gidecektir.

Havuç yağı bakımını saçların daha fazla yıprandığı yaz aylarında 4 günde bir, kış aylarında ise haftada 1 tekrar edebilirsiniz. Havucun saça faydalarından yararlanmak için sadece yağla bakım yapmak yerine daha fazla havuç yemeye çalışın.

Bu yazı havuç yağının saça faydaları, havuç yağının yapılışı kullanımı, havuç yağı nasıl yapılır, havuç yağı ne işe yarar, havuç yağı neye iyi gelir, havuç yağı nerede satılır fiyatı nasıl kullanılır saç için havuç yağının faydaları faydası varmı, havuç yağı kullananlar kullanıcı yorumları konusunda yazılmıştır.

havuç yağı ne işe yarar, havuç yağı neye yarar, havuç neiş yarar, havuç merhem nasıl yapılır, havu ya ne ie yarar, havuç yağı nasıl yapılır, havuç yağının faydaları ve kullanımı, havuç merhemi nasıl yapılır, havuç yağının saça faydaları, havuç yağı nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.