Havuç Suyunun Faydaları

Havuç Suyunun Faydaları

Artık her köşe başında neredeyse bir meyve suyu tezgahı var. Sağ olsun belediyeler bu konuda baya bir öncülük yapıyorlar. Sonunda millet olarak meyve tüketme alışkanlığı elde etmesek bile, sağlıklı yaşam adına meyve suyu tüketimimiz günden güne artıyor.

Bu tezgahlarda en çok rağbet gören ve satılan meyve sularından bir tanesi de havuç suyu.

Peki havuç suyu ne işe yarar neye iyi gelir. İşte havuç suyunun faydaları ve yararları.

1. Havuç ve havuç suyu az kalori içermesine rağmen oldukça besleyici özellik arz eder. Özellikle zayıflamada ve kilo koruma da oldukça etkilidir. Ara öğünler de 1-2 küçük havuç yenilmesi veyahut bir bardak havuç suyu içilmesi tokluk hissi sağlar.

2. Karaciğer fonksiyonlarının korunmasında ve karaciğer sağlığında, bunun yanı sıra sindirim sistemi üzerinde oldukça etkilidir.

3. İçerdiği bol miktarda E vitamini ile kanser oluşumunu engellemeye yardım eder.

4. Yaşlanmaya bağlı oluşan ağrı ve sızıları havuç suyu içerek minimum seviyeye indirmeniz mümkündür.

5. Doğal bir A vitamini deposu olduğu için göz sağlığını korur ve görme gücünü artırır. Kemik bozuklukları ve osteoporoza karşı faydalıdır.

6. Potasyum ve posa içeriği sayesinde kolesterole, hipertansiyona karşı savaş verir.

7. Safra kesesinin çalışması ve karaciğer enzimlerinin düzenlenmesi konusunda çok etkilidir. Özellikle karaciğer yağlanmasını azaltır.

8. Cildi canlandırır, genç tutar ve güzelleştirir.

9. Havuç suyu çok güçlü bir antioksidan olan beta-karoten yönünden zengin olduğu için hücre de jenerasyonunu minimize eder. Yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatır.

10. Biraz limon ve bir parça zeytinyağı ekleyerek hazırlanan havuç salatası zihni açar, öğrenme kabiliyetini geliştirir. Bu sebepten sınav döneminde bulunan öğrenciler için harika bir besindir.

Bu yazı havuç suyunun yararları faydası zararları karaciğere saça göze bebeklere faydaları besin değeri kalorisi havuç suyu nasıl kullanılır elde edilir içilir yapılır saklanır çıkarılır ne kadar tüketilmeli ne zaman içilir neye ne işe yarar nerede satılır nelere iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

havuç suyu ne işe yarar, havuc suyu sinava faydasi, havuc suyu neye yarar, havuç suyu nasıl elde edilir, havuc suyu neye iyi gelir, havuç suyu nerede satılır, havuc suyu nerde satilir, havuç suyu ne kadar tüketilmeli, gebelikte havuç suyu faydaları, zihin açmak için öğrenciye havuç suyunun faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz