Hastalıklara Karşı Muhteşem Bitki Kekik !

Hastalıklara Karşı Muhteşem Bitki Kekik !

Boğaz Ağrısı , Uçuk, Candida Mantarı ve Grip Virüsünü yok ediyor.

Bu bitki nane ailesinin bir parçasıdır ve Akdeniz havzasından gelmektedir. Kekik ( Thymus vulgaris ) içeriğinde damıtılmış petrol , kimyasal bileşikler, yetiştiği bölgeye bağlı çeşitlilik gösterir. Kekik çok güçlü mikrobik özelliklere sahiptir, bu nedenle bazı yağlar farklı durumlarda kullanmak için bile güvenli değildir. Kullanmaya başlamak için en iyi ve en güvenli yağ ise Kekik yağı (Thymus vulgaris ) ‘dir. Hem vücuda hemde cilde kullanabilirsiniz bu yağ hem çocuklar hem de yetişkinler için güvenlidir.

Kekik yağını dikkatle ve nazikçe kullandığınızdan emin olun.Bu bitki güçlü bakterisit, antiviral, antibiyotik, fungusidal, antispazmodik, diüretik, antiseptik ve balgam söktürücü özelliklere sahiptir, bu yüzden özellikle soğuk ve grip mevsimi süresince kullanılması çok etkilidir.

Mikropları yok etmenin yanı sıra, kekik beyaz kan hücrelerinin oluşumunu uyararak bağışıklık sistemini geliştirir. Aynı zamanda vücudun toksinleri dışarı atmasına yardımcı olur ve işgalci organizmalara karşı direnci geliştirir.

Kekiğin faydaları ise ;

Kekik solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi de dahil olmak üzere birçok geleneksel kullanım içerir. Büyük bir dezenfektandır, bu nedenle soğuk algınlığı, astım , boğaz ağrısı , öksürük, boğmaca, bronşit ve larenjit tedavisinde yardımcı olur . İnhalasyon, boğaz, burun ve göğüs enfeksiyonlarında kullanmak için en iyi yoldur. Diş eti iltihabı, pamukçuk ve diğer ağız ve diş eti enfeksiyonlarında, gargara veya diş macunlarında kullanılır.

Uzmanlar% 0.1’lik bir çözümün bile etkili olduğunu söylüyor. Araştırmacılar, solunum yolunda esansiyel yağın yerel eyleminin sona erme (veya tırmanması) nedeniyle öksürük ilaçlarının etkili olduğunu söylüyor. Büyük bir çalışma, kekik yağının, diğer uçucu yağlarla birlikte, mukusun salgılanmasını arttıran etkili kurutucu madde olduğunu ve böylece kuru öksürüklerin azaldığı kanıtlanmıştır.

Kekik yağının teneffüsü’nün bu yararlarını elde etmenin en iyi yol olduğu, özellikle sinüslerde daha uzun süren kronik enfeksiyonların tedavisinde en iyi yol olduğuna karar verdiler. Ancak, solunum çok güçlü ise, ters etkilere neden olabilir.

Kekik uzun zamandır psikolojik ve fiziksel zayıf yönlerini tedavi etmenin bir yolu olarak kullanılmıştır. Hastalık, depresyon veya kronik yorgunluk sonrasında güç kazanmaya yardımcı olur ve uykusuzluk durumunda da yararlıdır. Konsantrasyona yardımcı olur, dolaşımı arttırır, çok düşük kan basıncını arttırır ve hafızayı ve hatta zekayı arttırır. Beden ve zihni güçlendirir, dengeler ve canlandırır.

Kekik uçucu yağı, güçlü antibakteriyel özelliklerinden dolayı bakterilerin enzimlerini etkiler. Hastanelerde en çok kullanılanlara kıyasla güçlü antibakteriyel madde ve daha antiseptik olan bu ilaç, cerrahi öncesi sabunlu bir çözüm olarak elleri dezenfekte etmek için kullanılmıştır.

Diğer Kullanım Alanları ise şöyle ;

* İdrar yolu ve mesane enfeksiyonlarını tedavi eder ve büyük bir diüretiktir.
* Vajinit ve kandida vakalarında faydalıdır.
* Mantarı yok eder
* Doğal el sabunlarında kullanılır
* Romatizma ağrısı, spor yaralanmaları, kas ağrıları ve sancı ağrıları, siyatik, burkulmalar, gut ve artriti hafifletir. Kekik yağını hafif ısıtarak vücuda masaj uygulayın.
*Seyreltilmiş kekik yağı veya kurutulmuş ezilmiş kekiği böcek sokmaları ve ısırmalarına ilk yardım olarak kullanın.
*Seyreltilmemiş kekik yağı sporcu ayağını tedavide yardımcı olabilir. Etkilenen bölgeye uygulayın,
*Yüz yıkama olarak kullanabilir akne veya siğilleri tedavi edebilirsiniz.
*Saç toniği olarak kullanılır.
*Menstruasyonu uyarır, böylece düzensiz dönemleri olanlar için harika olur. Bu amaçla oturma banyosunda veya masajda kullanın.


*Parazitleri yok eder.
*Mevcut kimyasal bileşikler sayesinde cilt yaralanmalarının iyileşme sürecini hızlandırır
*Böbrek, beyin ve kalp hücresi zarlarında bulunan omega-3 yağlı asit DHA miktarını arttırır.
*Sedir ağacı, lavanta ve biberiye ile kombine edildiğinde alopesi areata’yı jojoba ve üzüm nakli taşıyıcı yağlarla karıştırır. Kafa derisine her gün birkaç ay boyunca masaj yapmak için bu karışımı kullanın
*Tahrişi önlemek için greyfurt, bergamot, lavanta, çam, limon ve biberiye karışımlarında kullanınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz