Haşhaş Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir

  • ALTERNATİFTIP
  • Haşhaş Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir için yorumlar kapalı
  • 1.304 kez görüntülendi

Haşhaş Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir

Son dönemlerin en çok merak edilen bitkisel yağlarından birisi Haşhaş Yağıdır. Bu yağ pek çok sağlık sorununu önceden ekarte edebiliyor. Özellikle saç bakımında ve cilt bakımında kullanılması büyük katkılar sağlıyor. Saçı besliyor uzamasını sağlıyor. Cilt için ise, adeta gençlik

kaynağı.

Haşhaş yağını kullananlara küçük bir öneri: Araba sürmeden önce haşhaş yağı kullanmayın uykunuz gelebilir. Haşhaş yağının faydaları nelermiş hep birlikte görelim.

HAZIRLANIŞ BİÇİMİ: Haşhaş gelincikler familyasından bir bitkidir. Haşhaş yağı, haşhaş tohumlarından soğukta sıkılma ile elde edilen, sabit bir yağdır.

İÇİNDEKİLER: Papeverin, kodein, tebain, narsoin ve morfin içerir.

FAYDALARI: Keyif vericidir. Kabızlığı önler. Ağrı kesici özelliği bulunur ve bilhassa da diş ağrılarını dindirir. Saçları uzatıp besler. Rahat bir şekilde uyutur. Tansiyonu düşürür. Cildi besler. Haricen çıbanlara sürülebilir.

KULLANIM ŞEKLİ: Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.Haricen çıbanlara sürülür.

Bu yazı haşhaş yağının saça faydaları, haşhaş yağının cilde faydaları nelerdir, haşhaş yağının fiyatı etkileri kullanımı, haşhaş yağı nasıl kullanılır kullananlar kullanıcı yorumları, haşhaş yağı ne işe yarar, haşhaş yağı neye iyi gelir, haşhaş yağı nerelerde kullanılır, haşhaş yağı fiyatları konusunda yazılmıştır.

haşhaş yağının kullanımı, hashas fiyatlari, haşhaş yağı ne işe yarar, haşhaş yağı ne için kullanılır, haşhaş yağı nasıl yapılır, haşhaş SAĞLIK, HAŞHAŞ KULLANIMI, hashas göz hastaliklari tedavisinde nasil kullanilir, haş haş yağlı cilt bakımı, haş haş yağının faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.