Haşhaş Yağı Faydaları ve Kullanımı

Haşhaş Yağı Faydaları ve Kullanımı

Son dönemlerin en çok merak edilen bitkisel yağlarından birisi haşhaş yağı. Pek çok sağlık sorununu önceden ekarte edebiliyor. Özellikle saç bakımında ve cilt bakımında kullanılması büyük katkılar sağlıyor.  İşte haşhaş yağının faydaları ve kullanım

alanları.

* Haşhaş yağı, Omega-6 ve Omega-9 yağ asitlerince zengindir.
* Yüksek oranda, E vitamini içerir.
* Antioksidan etkiye sahiptir.
* Vücudumuzdaki doku hücrelerinin önemli yapı taşlarını oluşturur.
* Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan dolaşımını düzenler.

* Aromaterapide masaj yağı olarak kullanılır.
* Ayrıca bazı hamur işleri, yemekler, salata ve soslara özel aroma katmak için kullanılır.
* Kabızlık için faydalıdır.
* Tansiyon düşürücü özelliği vardır.
* Ağrı kesici özelliği vardır.

Haşhaş Yağı Cilt: Cildin nemini koruyarak, daha genç görünmesine ve tüm cilt hücrelerinin işlevlerini düzenlenmesine yardımcı olur.

Haşhaş Yağı Saç: Haşhaş yağı saçı besler ve çabuk uzatır.

Haşhaş Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 2-3 damla bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya yarım çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak alınır. Saça friksiyon şeklinde uygulanır. Haricen çıbanlara sürülür.

Haşhaş Yağı Zararları: Aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Araç kullananlar dikkatli kullanmalıdır çünkü uyku hali verebilir.

Bu yazı haşhaş yağının özellikleri, haşhaş yağının saça faydaları, haşhaş yağının cilde faydaları, haşhaş yağının zararları, haşhaş yağı nasıl kullanılır, haşhaş yağı ne işe yarar, haşhaş yağı fiyatı, haşhaş yağı nasıl çıkarılır kullanıcı yorumları kullananlar konusunda yazılmıştır.

haşhaş yağı saça nasıl uygulanır, haşhaş yağının cilde faydaları, haşhaş yağı saça faydaları, haşhaş yağının saça faydaları, haşhaş yağı ne işe yarar, haşhaş yağı fiyatları, haşhaş yağı nerelerde kullanılır, haşhaş yağı cilde nasıl uygulanır, haşhaş yağının kullanımı, haşhaş yagı nelere kullanılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz