Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır

Hamile kalıp kalmadığından şüphe duyan bayanların ilk sırada yapması gereken şey adet tarihlerindeki gecikmelere bakmak olmalıdır. Eğer bayanların adet hallerinde normal olması gereken zamana göre bir gecikme yaşanmışsa hemen eczaneden alacakları hamilelik testi ile hamile kalıp kalmadıklarını kontrol etmelidirler.

 

Hamilelik Testi Sonuçları Her Zaman Doğru Çıkar mı?

Hamilelik testi veya gebelik testi diye adlandırılan testlerin çoğu genelde doğru çıkmaktadır. Ancak bu yöntem gebelik testlerinde sonucun kesin doğru olacağını göstermez. Eğer bir bayan kesin ve kesin bir sonuçla yüzleşmek istiyor ise kesinlikle kan testi yaptırmalıdır. Kişinin hamile olup olmadığının en kesin sonucunu kan testi belirler. Kanda gebelik testi yaptırdıktan sonra artık hamile olup olmadığınızın kesin kararına varabilirsiniz.

Peki Gebelik Testini Nereden Temin Ederiz?

Peki hamilelik testi nereden temin edilir? Bu konu her kadının bildiği gibi sağlığı önemli ölçüde etkilediği için hamilelik testlerinin eczanelerden temin edilmesi gerekir. Gebelik testi pahalı olmamakla birlikte gebelik testlerinin üzerinde nasıl kullanılacağına dair resimli kullanma kılavuzları vardır.

Gebelik Testi

Gebelik Testi

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır ?

Gebelik testinde başarılı sonuca ulaşılabilmek için eşlerin birlikte olduktan 15 gün sonra idrar testi yapmaları önerilir. Daha erken yapılması halinde sonuç yanılgılara yol açabilir. Erken test yapılması durumunda yanlış test sonucu ile de hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Gebelik testi yaptınız ve sonuç pozitif, elbette yüzünüzde tebessüm eder bir hal görür gibiyiz ancak bu sonuç eczaneden aldığınız testin tamamen doğru olduğunu göstermez. Gerçek sonucu kan testi ile öğrenmenizi tavsiye etmemizin nedeni, üzerine basa basa söylememizin nedeni sizi hayal kırıklığına uğratmadan böyle sonuçlarla karşılaşınca kan testiyle kesin sonuca ulaşmanızı istememizdir.

Eczaneden aldığınız gebelik testi silik çıkarsa testi tekrar etmeniz gerekmektedir. Eczaneden aldığınız testlerin yanında silik çıkma veya yanlış sonuç çıkma durumlarına karşı gebelik testini bir gün ara ile yeniden yapabilmeniz için bir yerine birkaç gebelik testi almanız yerinde olacaktır.

Kan da yapılan gebelik testlerinde kesin sonuca ulaşmak için eşlerin birlikte olduktan 1 hafta sonra test yaptırması gerekmektedir. Kanda gebelik testi için sağlık merkezlerine, özel kliniklere, laboratuvarlara, hastanelere başvurulması gerekir.

Eğer plansız bir şekilde hamile kalmış iseniz bebeğinizin ilk üç aylık sağlığının çok önemli olduğu bilinciyle hareket etmelisiniz.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır

Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır

Hamilelik Ve Doğum

Bebek bekleyen kadının giyimi

Anne Adaylarına Özel Çay Tarifi

Hamilelikten Sonra Kilolardan Kurtulma

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz