Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Son dönemlerde çok sık sorulan sorular arasında “adetimin hangi günlerinde daha kolay hamile kalırım” yer almaktadır. Bu soruya mantıklı bir cevap verebilmek için adet dönemini incelemek daha doğru olacaktır. Eğer adet düzenli oluyorsa yumurtlamanın adetin 14 gün öncesinde başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.  Bu sayede başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz.

Adetin kaçıncı gününde hamile kalınır

İlişkiye girilmesi gereken zaman aralığı ise tahmini yumurtlama tarihinden 2 -3 gün öncesinde olmalıdır. Bunun içinse ikişer gün arayla ilişkiye girmek yeterli olacaktır. Bu şekilde yedi günlük periyot içerisinde bir hafta boyunca ilişkiye girilmesi en doğru zamanın tercih edilmesi açısından son derece hayatidir.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Adeti düzenli olmayan kişiler için hesaplama yapmak pek mantıklı bir seçenek değildir. Doğru zamanın tespit edilmesi için yumurtlama dönemlerinin hesap edilmesi gerekir. Eğer adet düzenli değilse bile onda bir düzen aramak ve hesaplamayı bu duruma uygun olarak yapmak yerinde bir tercih olabilir. İnternet üzerinde pek çok adet hesaplayıcı programa ulaşmak mümkündür. Bu programlar sayesinde adetinizin periyotlar halinde kaçar gün geciktiğini yazabilir ve ideal bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz. Adeti düzenli olmayan anne adaylarının ideal hamilelik zamanı hazırlaması da oldukça zor bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Buna rağmen bütün hamile kalma günü hesaplamaların geçerli olacağına kesin gözüyle bakmamak gerekir. Çünkü aksi durumlarda anne adaylarının strese girmesi ve bir beklenti içerisinde olması söz konusu olabilir. Böylesine sıkıntılı süreçlerin oluşmaması için yapılması gereken en mantıklı işlem bir doktor aracılığıyla uygun sürenin hesaplanması olabilir. Doğru bir sonucun elde edilmesi için adetin düzensiz olduğu durumlarda da uygun zaman aralığının tespit edilmesi oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu durumun tespit edilerek buna uygun bir zaman aralığının belirlenmesi önemli bir artı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz