Hamam Otu Nasıl Kullanılır?

Hamam Otu Nasıl Kullanılır?

Hamam Otu Kullanımı

İstenmeyen tüyler her bayanın başlıca derdidir. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte denize, havuza, güneşlenmeye gitmek bayanlar için hep bir sorun teşkil eder. Kimi zaman tüyleriniz alınabilecek uzunlukta çıkmaz, fakat kısa bile olsalar gözle görüldükleri için onlardan kurtulmak istersiniz. Tüylerinizi alırken ağda, epilasyon aleti kullanıyorsanız, canınızın yanması da ayrı bir derttir. Jilet kullandığınız zaman ise tüyleriniz çok kısa sürede, kalın bir şekilde ve çoğalarak çıkar. Lazer epilasyona gitmek ise oldukça masraflıdır. İşte bu durumda tüylerden kurtulmak için doğal çareler aranır. Artık tüylerinizi azaltmak, onlardan kurtulmak, denize, havuza tüylerinizi düşünmeden gitmek hayal değildir. Hamam otu yağı kullanarak tüylerden kurtulmak mümkündür. Bu yağ sayesinde tüyleriniz zamanla azalacak ve istediğiniz kıyafeti istediğiniz zaman giyeceksiniz.

Hamam Otu Yağı Kullanımı

tüylere hamam otu yağıBu şifalı yağ çok eski zamanlardan beri istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Osmanlı döneminde de kullanıldığı için bu yağa günümüzde Hürrem Hamam Otu Yağı da denir. Hürrem hamam otu yağı eski dönemlerden beri tüylerden kurtulmaya yarayan bir bitki olduğu için, Osmanlı döneminde de kadınların tercih ettiği bir yöntemdi. Tunus, Cezayir, Fas gibi ülkelerdeki kadınlar da tüylerinden kurtulmak için bu etkili yağı tercih ederlerdi. Kullanımıyla tüyler zamanla zayıflamaya, kıl kökleri ise incelmeye başlar. Ayrıca hamam otu yağı bitkisel olduğu için cildinize zarar vermez, cildinizin pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Pratik ve kolay bir yöntem olan bu otun yağını kullanma yöntemiyle cildiniz de beslenir. Bu etkili yağın bir diğer faydası ise bitkisel olması sebebiyle cildinizi tahriş etmemesi ve neredeyse tüm cilt tiplerinde kullanılabilecek olmasıdır. Sizde artık istenmeyen tüylerden bıktıysanız, hem canınızın acımasını istemiyor, hem de tüylerden kesin bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu etkili yağı tercih edin.

Kullanımı çok pratik ve kolaydır. Evinizde istediğiniz şekilde fazla vaktinizi almadan uygulayabileceğiniz bu yağı düzenli kullanmanız çok önemlidir. Ağda, epilasyon aleti gibi yöntemlerle tüylerinizi aldıktan sonra istediğiniz bölgeye masaj yaparak uygulayın. 5-7 dk. kadar bekledikten sonra uyguladığınız bölgeyi yıkayarak temizleyin. 5 gün arka arkaya hamam otu yağını aynı şekilde tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgelerinize uygulayın. Aynı işleme tüylerinizi her alışınızdan sonra devam edin. Zamanla tüylerinizin inceldiğini ve azaldığını göreceksiniz. Bacaklara, koltuk altlarına, bikini bölgesi gibi bölgelere uygulanabilir.

hamam otu yağıGünümüzde bu yağı satışa sunulmuş durumdadır. İstenildiği takdirde bu yağı sipariş ederek hazır şekilde kullanmak mümkündür. Fiyatlarının da ucuz olması sebebiyle çokça tercih edilen hazır yağ kutularına ulaşmak artık çok kolaydır. İstenmeyen tüylerden şikayet etmeyin, hamam otu yağı faydaları ile onlardan kurtulun ve daha sonra istediğiniz gibi giyinmenin, plaja, denize istediğiniz zaman gitmenin keyfini çıkarın..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz