Haftada 2 Kilo Vermek İçin Öneriler

Haftada 2 Kilo Vermek İçin Öneriler

Şık bir görüntüye sahip olmak ve tarzımızı yansıtmak için birazcık fit bir görüntüye sahip olmak her zaman için bizlerin yararına olacaktır. Sürekli olarak yediğimiz besinler ve sağlıksız beslenme yöntemleri ile de kilolarımıza kilo katmaktayız. Fakat zayıflama yöntemleri arasında yer alan haftalık periyodlar sizleri kısa bir süre içerisinde arzuladığınız görüntüye kavuşturacaktır.

Sizlerde haftada 2 kilo vermek için öneriler adı altında olan bu yazımız ile bir hafta içinde bile arzu ettiğiniz görüntüye sahip olabileceksiniz. Şıklık elbette önemlidir fakat kilo vermek her şeyden önce sağlığımız acısından önemlidir. Aksi halde birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalacağız. Bunlarda bizlerin aşamayacağı büyüklükte olabilir.

Yemek Saatlerinizi Doğru Seçmelisiniz

Sabah kahvaltısından başlayarak gün içerisinde birçok kez besin ihtiyacımızı karşılamaktayız. Bundan ötürü de metabolizmamız farklı saatler ile gelen besinler ile direkt olarak yavaşlamaya başlamaktadır. Sabah kahvaltılarınızı mutlaka saat 7 ile 8 arasında tercih etmelisiniz. Bu öğünde haşlanmış yumurta ve saltadan asla vazgeçmeyiniz. Öğle arasını ise 12 ile 1 arası yapınız. Bu kısımda et, tavuk sizlerin yararına olacaktır. Akşam yemeklerinde ise mutlaka 4 ile 5 arasını geçmemelisiniz.

Şekerli ve Sağlıksız Besinlerden Uzak Durunuz

Kilo verme yöntemleri arasında şüphesiz en önemlisi abur cubur besinlerden uzak durmaktadır. Sizlerde ilk olarak cips, kola ve şeker içerikli besinlerden uzak durmalısınız. Bu aşamada sağlıksız döner, hamburger ve tost çeşitlerini de unutmalısınız.

Gün İçerisinde Hareket Etmek

Sizlerde iki kiloyu hemen atmak istiyorsanız mutlaka gün içerisinde yarım saat yürümelisiniz. Bu sayede vücudunuz sürekli olarak çalışacağı için yağ yağımı devam edecek ve kısa bir süre içerisinde kilo vereceksiniz. Egzersiz yapmak ve yürümek bu plan arasında yapılması gereken en önemli durumlardan biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz