Güzel Dudaklara Sahip Olun..

Güzel Dudaklara Sahip Olun..

Kadın estetiğinde dudağın ayrı bir yeri vardır. Hemen her kadın dudaklarını daha güzel göstermek için ruj kullanır. Ancak ruju bilinçli olarak ve dudağın şekline göre kullanmak gerekir.

Dudaklar önce pudralanır. Üstüne parlatıcı sürülür. Parlatıcı dudağa yumuşaklık verir. Ruj fırçasıyla önce dudak kenarları çevrelenir (dudak kalemi kullanmak tavsiye edilmez, çünkü dudak tam ortadan simetrik olmadığından dudağın kusurlarını ortaya çıkarır; şay6t kullanmak icap ederse kaleminiz yumuşak olmalıdır).

Fırça ile önce orta kısımlar boyanır. Daha sonra uçlardan başlayarak ortaya döğru boyanır. Ortası koyu bırakılır. Üst ve alt dudağa zıt yönlerde koyu bir renkle veya ruju daha koyu sürerek gölge yapılır. Dudağa böylece bir anlam verilmiş olur. Dudak fırçasının ucu sivri olmalıdır.

İNCE DUDAKLAR: Dudak çerçevesinin hemen dışından açık renk kalemle veya rujla çerçeve yapılır. İçerisi açık renk rujla boyanır, orta kısma parlatıcı sürülür.

KALIN DUDAKLAR: Dudak çerçevesinin hemen içinden koyu renk rujla veya kalemle boyanır. Sedefli ve parlak renklerden kaçınılmalıdır.

BİÇİMSİZ DUDAKLAR: İnce olan kısımlara çerçevesinin dışından, kalın olan kısımlara ise çerçevenin içinden kalem çekilir. İnce olan yer açık renk, kalın olan yerde bir ton koyu renk ile boyanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.