Gut Hastalığı Nasıl Geçer?Gut Hastalığı İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Çözüm

Gut Hastalığı Nasıl Geçer?Gut Hastalığı İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Çözüm

Gut hastalığı, kulaklar, ellerdeki küçük eklemler, bilekler, ayak bilekleri veya dizler gibi vücudun farklı bölümlerini etkileyen bir tür eklem iltihabıdır. Eklemlerde şişme, ağrı, yoğun hassasiyet ve iltihap tipik gut hastalığı belirtilerindendir. Bu hastalığın nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte vücutta ürik asidin yüksek miktarda birikmesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Gut hastalığının olası diğer nedenleri ise genetik, alkol alma, fiziksel egzersiz eksikliği, çok fazla tükerimi ve aşırı strestir. Gut hastalığı şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve böbrek taşı gibi diğer sağlık sorunlarını da tetikleyebileceğinden kısa sürede tedavi edilmesi çok önemlidir. Doktor tedavisinin dışında evde uygulayabileceğiniz Gut hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri de mevcuttur. İşte bu yöntemler;

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Gut Hastalığına Bitkisel Çözüm
Üç ay boyunca, haftada üç kez birer porsiyon kereviz tüketilecek. Bir porsiyon yaklaşık 300-  350 gram varsayılmıştır. Kerevizin pişirme süresi de çok önemlidir. 6-7 dakika haşlanacaktır. İnce dilimlenmiş 300- 350 gram kerevizi kaynamakta olan iki-üç bardak (300-350 ml) suda  6-7 dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte haşlayınız. Haşlanmış kerevizin kendisi ve suyu öğle veya akşam yemeklerinden yarım saat önce aç karnına tüketilir. Kerevizin kendisini yemekten hoşlanmayanlar için uygulama şekli ise; Yarım litre kaynamakta olan suya (yaklaşık iki su bardağı) ince dilimlenmiş 300 – 350 gram kereviz ilave edilir ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte yedi dakika pişirilir. Sadece suyu gün boyu içilir. Daha çok öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce içmeyi tercih ediniz. Kesinlikle ne tuz ne yağ ne de benzeri herhangi bir madde ilave etmeyiniz.

Karbonat

Gutun nedenlerinden biri de vücutta ürik asit yükselmesidir. Karbonat ürik asit oranını düşürerek gut ağrısından kurtulmaya yardımcı olur.

1 bardak suya 1,5 tatlı kaşığı karbonat koyup karıştırın. Bu tarifi günde en fazla 4 kez yapıp için. 2 hafta boyunca devam edin. Tansiyon hastasıysanız bu yöntem sizin için uygun değildir. Ayrıca 60 yaşın üzerindeyseniz günde 3 kezden fazla içmeyin.

Elma sirkesi

1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyup için. Günde 2-3 kez bu şekilde elma sirkeli su hazırlayıp içmeye devam edin. Elma sirkesi size iyi geldiyse 2 kaşığa kadar artırabilirsiniz.

Limon suyu

Gut hastalığının geçmesi için vücudun alkali hale gelmesi ve kandaki ürik asidin nötrleşmesi çok önemlidir. Limon suyu buna yardımcı olmakta çok etkilidir. Bir adet limonun suyunu çıkarıp içine bir buçuk tatlı kaşığı karbonat atıp karıştırın. Köpürmesi durana kadar bir kaç dakika bekletin ardından bir bardak suya koyup için. Alternatif olarak yarım limonun suyunu bir bardak suya koyun. Günde 3 kez bu tarifi yapıp için.

Zencefil

Zencefil anti-inflamatuar özelliği sayesinde gut hastalığının neden olduğu ağrı ve iltihaplanmayı azaltmakta çok etkilidir. Aktardan zencefil kökü temin edin.1 su bardağı kaynar suya 1,5 tatlı kaşığı zencefil kökü atıp iyice karıştırın. Zencefil kökü suyunu günde en az 1 bardak içmeye devam edin.

Kiraz

Gut ağrılarını gidermek, gutun neden olduğu şişlik ve kızarıklığı azaltmak için günde 15-20 kiraz yiyin. Yahut kiraz suyu da içebilirsiniz.

Muz

Muz yemek de gut için bitkisel tedavi yöntemlerindendir. Muzda bulunan yüksek potasyum ürik asit kristallerinin sıvı formuna dönüştürülmesine yardımcı olur ve bu sıvı form idrar yoluyla vücuttan atılır. Muz ayrıca bir miktar C vitamini içerir ki bu özelliği sayesinde gut hastalığının neden olduğu eklem ağrısı ve eklemlerde şişme gibi sorunları da doğal yoldan tedavi eder. Günde 1-2 muz yemeğe devam edin.

Gut Hastalığı Diyeti Nasıl Yapılır? Örnek Diyet Listesi Tıklayınız

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz