Günlük Diyet Listesi İkinci Gün

Günlük Diyet Listesi İkinci Gün

Diyetin ilk günleri yazısından sonra ki yazımıza diyet listesi ikinci gün ile devam ediyoruz.İlk gün akşam yemeğini geçiştirince ikinci gün detaylı bir kahvaltı yapmak şart oldu. Zaten yazının başından itibaren okuyanların da hatırladığı gibi detaylı kahvaltı yapmayı diyetimin merkezine yerleştirmiştim. Bana göre günün en önemli öğünü olan kahvaltı kesinlikle atlanmaması gereken öğünler arasında yer almaktadır. Bu düşünceyi merkeze koyarak diyetimi devam ettirmeyi planlıyorum.

Sabah uyanır uyanmaz küçük egzersizler yapıyorum. Bu sayede daha enerjik olduğumu söyleyebilirim. Benim egzersizim köpeği tuvalete çıkarmak oluyor ama siz ev içerisinde basit egzersiz hareketleri yaparak güne başlayabilirsiniz. Bu oldukça zor gelse bile yine de alışkanlık haline getirilmesi durumunda diyetin daha eğlenceli bir hal almasını sağlıyor.

Diyet Kahvaltı Tabağı

Kahvaltımda ne var? Aslında bu soruyu kahvaltıda ne yok şeklinde değiştirsem yanlış olmayacaktır.

  • Kızarmış ekmek
  • Bal
  • Portakal suyu
  • Zeytin
  • Peynir
  • Domates
  • Çilek reçeli (olmazsa olmazlarımdandır)

Yani listede görüldüğü üzere diyete düşman olarak nitelendirilen bütün öğeleri sabah kahvaltımda görmek mümkün olmasına rağmen yine de içimde kilo vereceğime olan çok güçlü bir inanç bulunuyor. Kahvaltıdan sonra işe geçiyorum. Yorucu bir gün geçirdiğimi söyleyebilirim. Çalıştığım şirket el değiştirdiği için bir takım yenilikler hızlı bir şekilde uygulanmaya çalışılıyor. Bu da mevcut mesaimizin iki katı çalışmamız anlamına geliyor.

Hal böyle olunca yorgunluk iyiden iyiye can sıkıyor. Ama benim bu konuda en fazla mutlu olduğum husus devamlı olarak egzersiz yapma ihtiyacımın olmaması olarak karşıma çıkıyor. Devamlı egzersiz yapmak yerine günde yirminin üzerinde üç – dört katlık mesafeyi elimde belgelerle çıkmak zorunda kalıyorum. Bu da sabah kahvaltısında yediğim yemeklerin iyiden iyiye erimesi için yeterli oluyor. Aynı zamanda bol bol su içiyorum. Bu konuda alkali diyet listelerinde de yer alan karbonatlı sudan yararlanılabilir. Ben yararlandım mı? Buna zamanım olmadığı için ve karbonatlı suyu sevmediğim için yararlanmadım ama yararlanmayı düşünüyorum. Bana göre uzun bir diyet listesi bulunuyor. Bunu bir anlamda yaşam tarzı haline getirmeyi düşündüğüm için uzun vadede kilo verme sorunum da bulunmuyor.

günlük diyet listesi

Sıra öğle yemeğine geldi. Devamlı olarak arkadaşlarımla gittiğimiz restoranda şimdiye kadar alışık olmadığım döner ve/veya Adana kebap yerine çoban salata yiyorum. O restoranda sevildiğim için salatamın içine peynir koyulmasını rica ediyorum. Çoğu kişi çoban salataya peyniri yakıştırmasa bile benim için oldukça mantıklı bir tercih olduğunu söyleyebilirim.

Diyet öğünleri nasıl olmalı

Ara öğünler söz konusu olduğu zaman çok seçeneğim bulunmuyor. İlk günde olduğu gibi ikinci günde de ara öğünler için bir adet diyet bisküviden yardım alıyorum. Tadından nefret ettiğim bu bisküviler yemek ihtiyacımın bastırılmasını sağlıyor. İki gündür yoğun olarak açlık hissetmeme rağmen akşam yemeğine kadar gelmeyi başarıyorum. Tabi ki akşam yemeğinde de zaman bulamadığım için sadece bisküvinin ikinci paketi ve yağsız süt ile geçiştirmek zorunda kalıyorum. Bu şekilde bir diyet listesi hazırlamanızı tavsiye etmiyorum ama benim şimdilik yapabileceğim çok fazla bir şey yok.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz