Güneş Lekelerine Mucize Çözüm Ayva Çekirdeği

Güneş Lekelerine Mucize Çözüm Ayva Çekirdeği

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneşin yoğun etkisi her geçen gün artış göstermektedir. Bu artış da ciltte bazı sorunlara neden olmaktadır. Bunlardan birisi güneş lekeleridir. Güneş lekeleri sorunu olanlar için etkili bir çözüm yolu göstereceğiz. Güneş lekeleri için ayva çekirdeği oldukça etkili bir çözüm yoludur. Ayva çekirdeğini lekeler için kullanabileceğiniz gibi doğal nemlendirici olarak da cildiniz için kullanabilirsiniz.
Yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bir ayvayı alarak içerisinden 8-9 adet çekirdeğini çıkarın. Bu çekirdekleri bir çay bardağına koyun ve çay bardağının çeyreğine kadar su doldurup oda sıcaklığında 1 gün süre ile bekletin. 1 gün oda sıcaklığında beklettikten sonra bu karışım jel kıvamına gelecektir. Bu jelide yüzünüze masaj yapar şekilde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürün. Bu karışımla sadece güneş lekelerinden kurtulmayacak, cildinizi de nemlendirmiş olacaksınız. Cilt için son derece faydalı olan bu karışım güneş lekeleri olmayan insanlarda önerilmektedir.
Ayva meyvesi birçok derde şifa olduğu gibi çekirdeği de cilt ve cilt gibi birçok derde şifa vermektedir. Ayva yerken mutlaka çekirdeklerini bir kenara ayırın. Bu çekirdekler ile birçok konuda yararlar sağlayabilirsiniz. Ve bu yapılan çözümler tamamen doğal çözümlerdir. Hiçbir şekilde cildinize zararlı bir etkisi olmayacaktır. Yaptığınız karışımdan kalan kısımda buzdolabında saklayarak ilerki günlerde de kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz