Günde Sadece Bir Avakado Bakın Neler Yapıyor!

Günde Sadece Bir Avakado Bakın Neler Yapıyor!

Günde Sadece Bir Avakado Bakın Neler Yapıyor!

Lif açısından zengin olan avokado, daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur. Yüksek lif içeriği sayesinde metabolik sağlığınızı ve kan şekeri seviyenizi korumaya da yardımcı olur.

Bir avokadoda bir muzda olandan daha fazla potasyum bulunur.

Vücudun karoten emilimini 5 kat artırır.

Avokado farklı meyvelerde bulunan kareton çeşitlerinin neredeyse tümünü içerir. Karotenler göz szğlığını korur, sarı nokta hastalığını ve kataraktı önler.

Avokado beta-sitosterol açısından zengindir. Bir ay boyunca her gün avokado tüketen 50 kadın üzerinde yapılan bir aylık araştırmanın sonunda, katılımcıların LDL kolesterolü (kötü kolesterol) % 22 düşüş gösterirken, HDL kolesterolü (iyi kolesterol) % 11 yükseldi. Ayrıca trigliserid seviyelerinde de % 20 düşük gözlendi.

Folik asit, avokadonun % 23’ünü oluşturuyor. Folik asit kardivosaküler sağlığı korumaya, kalp krizi ve kalp hastalıklarını düşürmeye yardımcı olur. Dahası, avokado E vitamini, tekli doymamış yağ asidi ve glutation içerir. Her üç element de kalbinize oldukça faydalıdır. Folik asit ayrıca ayrık omurga ve sinir yolu bozukluğu gibi doğumla ilgili bozuklukları önlemeye de yardımcı olur.

Tüm bunların yansıra, avokado meme asidini önleyen, prostat kanserinde tümör büyümesinin önüne geçen ve kanserli hücreleri yok eden oleik asit açısından da zengindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz