Gözleriniz Karaciğeriniz Hakkında Size Ne Söyleyebilir?

  • GÖZ HASTALIKLARI
  • Gözleriniz Karaciğeriniz Hakkında Size Ne Söyleyebilir? için yorumlar kapalı
  • 1.115 kez görüntülendi

Gözleriniz Karaciğeriniz Hakkında Size Ne Söyleyebilir?

1. Puslu Vizyon efsanesi

Beyne ve gözlerden ve tersinden kanın akması, ani karartmalara veya görme bulanıklığına neden olabilir. Bu, büyük hasarların önlenmesi için endişe verici bir şekilde tıbbi bakıma ihtiyaç duyabilir.

Görme çok yakında normale dönebilir, ancak semptomların tekrar oluşması tehlikesi devam edebilir.

2. şişkin gözler

Şişmiş boyun ve kabarık gözler hipertiroidi belirtileridir. Bu durumda tiroid bezi hiperaktiftir ve bu nedenle hormonal dengesizliğe yol açar. Bunun ishal, titreyen uzuvlar ve kilo kaybı gibi çeşitli yan etkileri olabilir. Tıbbi dozaj ve cerrahi tedavi, bezin aktivitesine iyi bakabilir, ancak gözlerin şişlik hissinin asıl sorunu henüz belirlenmeden kalır.

3. Bulanık Vizyon

Aşırı kan şekeri seviyesi diyabete ve dolayısıyla görme rahatsızlığına neden olabilir. Rahatsızlı görme sorunu çok dikkatli bir şekilde ele alınmazsa, ciddi bir sorun olabilir, yani gözlerdeki kan damarlarının sızması.

Bu, cerrahi prosedürler uygulanarak tedavi edilebilir, ancak daha sonra yine mükemmel bir vizyon kadar iyi olmaz, sadece çok ihtiyaç duyulan bir düzeltme olur.

4. Kolesterolün Göz Üzerindeki Etkileri

Odaklanmasına yardımcı olan insan gözünün bir kısmı korneadır. Göz önündeki dışbükey bir yüzeydir.

Normal şartlar altında açık bir yüzeydir, ancak altındaki yaş faktörü için kırk veya aşırı yüksek kolesterol seviyesinin üzerindeki yaş faktörü nedeniyle, yağlar korneanın sınırı boyunca birikerek gri-beyaz bir çevre oluşturur. Bu rahatsızlığa tıbbi olarak korneal arcus denir.

5. Sarkık göz kapakları

Sarkık gözler, bağışıklık sisteminin arızalanmasının bir sonucu olabilir; timus bezi boyunca işlev görür. Nadir görülen bir otoimmün hastalık vakasının sonucu olarak, vücut kasları zayıflayabilir; gözleri, boğazı ve yüzü daha büyük bir acı korkusuyla.

Bezin çıkarılması sorunu yalnızca tedavi edebilir, ancak ilaç tedavisi de bir alternatiftir.

6. Gözlerinin Sarı Beyazları

Kötü beslenme alışkanlıkları ve uygun olmayan yiyecek tüketimi karaciğerde hasara neden olabilir. Karaciğere verilen ilk hasar belirtileri, doymuş Bilirubin seviyelerinin neden olduğu iltihaplanma olabilir. İltihaplanma, insan derisini ve gözlerini çok soluklaştıran sarılığa yol açabilirse tutarlılık.

7. yanıp sönen gözler

Gözleri, normalde göz seğirmesi olarak adlandırılandan daha büyük bir frekansta yanıp sönmek. Çok zararlı bir hastalık değildir ve genellikle herhangi bir özel dikkat gerektirmeden doğal olarak sona erer.

Ancak bazı durumlarda, kafein, sigara veya alkol tüketimi gibi dürtü ve bağımlılıklarla bağlantılı olabilir.

8. Gece Körlüğü

A vitamini eksikliği, gece görme zayıflığına neden olabilir. Gözlük veya hastanın kullanılması gerekebilir. Vizyonun düşüşü devam ederse, katarakt ve kalıcı bulutlu görüş oluşma tehlikesi vardır.

İlk aşamalarda havuç, tatlı patates, ıspanak gibi Vitamin-A açısından zengin bir diyet ve hatta Vitamin-A açısından zengin diyet takviyeleri sağlayarak kolayca tedavi edilebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.