Göz Yanmasına Ne İyi Gelir Bitkisel Ve Doğal Tedavi Yöntemleri

  • Genel Sağlık
  • Göz Yanmasına Ne İyi Gelir Bitkisel Ve Doğal Tedavi Yöntemleri için yorumlar kapalı
  • 624 kez görüntülendi

Birçoğumuz zaman zaman gözlerde yanma ve batma hissinden muzdarip olmuşuzdur.  Göz yanması nasıl geçer, ne yapmalı? Makalemizde göz yanmasına ne iyi gelir? bitkisel ve doğal yöntemler konusu hakkında bilgiler verdik. Gözlerde yanma hissi bazen büyük bir sorun haline gelir ve işlerinizi yapmanızı engeller. Şimdi sizlere göz yanmasında inflamasyon, batma, kaşıntı ve ağrıyı azaltabilecek yöntemleri bildireceğiz.

Soğuk su çarpın

Gözünüzde yanma, batma hissi varsa, yüzünüze soğuk su çarpın. Su gözünüzdeki kir ve toz parçalarını uzaklaştırarak sizi rahatlatır. Ayrıca gözünüze dokunmadan ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

Gül Suyu

Gül suyu göz yanması ve batması bitkisel çözüm yöntemlerindendir. Bir parça pamuğu gül suyuna batırın. Bu pamuğu göz kapaklarının üzerine yerleştirin, yanma hissi rahatlayacaktır. Gül suyu gözleri yatıştırma etkisine sahiptir.

Patates dilimleri veya rendelenmiş patates

Göz kapaklarınızın üzerine patates dilimleri koyabilirsiniz. Minimum 15 dakika bekletip sonra soğuk suyla yıkayın. Patates, iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Kullanmadan önce buzdolabında bekletip soğuk da uygulayabilirsiniz.

Salatalık Dilimleri

Salatalıktan iki dilim kesin soğuk suda ya da buzdolabında bekletin.15 dk göz kapağınızın üzerinde bekletin. Salatalık genel olarak ferahlatma özelliğiyle bilinir, gözdeki yanmayı alır.

Çay poşetleri uygulayın

2 adet yeşil çay ya da siyah çay poşetini ıslanması için soğuk suya batırın. Göz kapaklarınız üzerinde 15-20 dk bekletin. Günde birkaç kez tekrarlayın.

Aloe Vera Suyu

Aloe Vera suyu göz yanmasından ve batmasından kurtulmak için en doğal çözümlerdendir. Buzdolabında bir süre bekletip soğutun. Pamuk alın ve soğuk aloe vera suyuna batırın. Göz kapaklarınızda 15-20 dk bekletin.

Papatya

Kurutulmuş papatya çiçeklerini suda kaynatın. Süzün ve soğuması için bekleyin. Gözünüzü yıkarken bu solüsyonu kullanın. Gözdeki yanmayı, batma hissini yatıştırır, kiri uzaklaştırır.

Hintyağı

Temiz bir göz damlalığını hint yağı ile doldurun. Her iki göze de birer damla damlatın. Göz yanmanız, batmanız devam ediyorsa günde 3-4 kez uygulayın. Yorgun ve yanan gözleri rahatlatıp şişliği azaltır.

Elma Sirkesi

Sirke, mutfağın önemli bir öğesidir aynı zamanda yanan ve batan gözler için de mükemmel bir çözümdür. Bir bardak suya 1 tatlı kaşığı saf elma sirkesi ekleyin. Bir pamuk alın ve bu suya batırın, sonra göz kapaklarınıza uygulayın.

Not:doktorunuza danışmadan bildirilenleri uygulamayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.