Göz Tansiyonu Belirtileri ve Tedavisi

  • GÖZ HASTALIKLARI
  • Göz Tansiyonu Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 1.032 kez görüntülendi

Göz Tansiyonu Belirtileri ve Tedavisi

Göz Tansiyonu ülkemizde sık rastlanan göz hastalıklarından bir tanesidir.

Bu yazıda göz tansiyonuna neden olan faktörleri, bu sinsi hastalığın belirtileri ve tedavi yollarını kısa bilgiler eşliğinde incelemeye çalışacağız.

Göz Tansiyonunun Nedenleri: Glokom olarak nitelenen göz tansiyonu, göz içi sıvısını dışarı boşaltan kanallarda yapısal olarak oluşan tıkanıklıklar yada sonradan bazı hastalıklar neticesinde meydana gelir.

Göz içi sıvısının olması gerektiği şekilde boşaltıma uğramaması sonucunda göz içinde basınç yükselir ve bunun sonucunda görmeyi sağlayan göz siniri hücrelerinin beslenmesi otomatik olarak engellenir. İşte bu basıncın yükselmesi göz tansiyonu şeklinde nitelenir.

Göz siniri hücreleri meydana gelen aşırı basıncın etkisiyle hasar görerek yavaş yavaş ölür çevreden merkeze doğru görme kaybı ortaya çıkmaya başlar. Hücrelerin tamamı öldüğü zaman ise kalıcı görme kaybı oluşur.

Göz Tansiyonunun Belirtileri: Göz tansiyonu çok sinsi şekilde ilerler ve belirti vermez. Ta ki görme kaybı başladığında göz tansiyonu hastası olduğunuzu anlarsınız. Bazı zamanlar şans eseri uzmanlar tarafından erken teşhis imkanı olabilir. Göz tansiyonu belirlendiği zaman en kısa sürede tedavinin başlaması çok önemlidir.

Göz Tansiyonunun Tedavisi: Glokom olarak nitelenen göz tansiyonunun yol açtığı hasar ve görme kaybını geri döndürmek imkansızdır. Bu noktadan sonra sadece hastalığın ilerlemesini engelleyici tedavi uygulanabilir. Tedavide ilaç tedavisi, lazer tedavisi ve cerrahi tedavi olmak üzere 3 çeşit yöntem uygulanabilir.

Göz tansiyonu için yazılan makaleyi okudunuz. Peki şimdi göz tansiyonu hastalığının nedenlerini ve tedavi yöntemlerini uzmanının ağzından dinlemeye ne dersiniz.

göz tansiyonuna

Bu yazı göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler yiyecekler şeyler meyveler sebzeler gıdalar ilaçlar göz tansiyonuna neden olan sebepler bitkisel tedavi kesin çözüm faydalı bitkiler ne iyi gelir sülük tedavisi göz tansiyonu nasıl ölçülür düşer önlenir tedavi edilir yükselir olur anlaşılır belirti verir nedir neden olur neden yükselir ne düşürür neden düşmez normal değerleri sınırı ameliyatı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göz tansiyonuna ne iyi gelir, göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler, göz tansiyonuna iyi gelen yiyecekler, göz tansiyonu ne iyi gelir, göz tansiyonuna iyi gelen şifalı bitkiler, göz tansiyonuna neler iyi gelir, göz TANSİYONUNA İYİ GELEN şeyler, glokoma iyi gelen bitkiler, göz tansiyonuna hangi bitkiler iyi gelir, göz tansiyonuna iyi gelen besinler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.