Göz Şişmeleri ve Göz Şişlikleri Nasıl Geçer

Göz Şişmeleri ve Göz Şişlikleri Nasıl Geçer

Gözlerimiz sürekli olarak görünen bir noktada olmasından dolayı hem güzellik hem de görünüm açısından önemli bir yer tutar. İşte bu sebepten gözlerimizin bakımına biraz daha fazla önem vermemiz gayet normal.

Bu yazımızda çok sık rastlanılan bir problem olan göz şişmeleri ve göz şişlikleri hakkında kısa kısa bilgiler aktaracağız. İlk önce göz şişmesinin nedenleri, ardından göz şişliklerine karşı alınacak önlemler ve son olarak göz şişmesi için iyi gelen doğal ve bitkisel çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

Göz Şişmesinin Nedenleri: Çok az veya çok fazla derecede uyku, bir gece önce alınan limiti aşmış alkol oranı, aşırı sayılabilecek kadar tuz ve kafein sabahları şişmiş gözlerle uyanmanın en belirgin nedenleri olarak sıralanabilir.

Göz Şişliği Nasıl Önlenir: Gözlerinizde şişliklerin oluşmaması için tuzlu gıdalardan uzak durun. her gün en az yedi saat deliksiz uyuyun. Fakat asla dokuz saati geçmeyin. Yatmadan hemen önce göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca jel içeren kremleri buzdolabında soğuttuktan sonra kullanırsanız daha iyi etki alacağınızı unutmayın.

Göz Şişliklerine Ne iyi Gelir: Onca şey yapmanıza ve denemenize rağmen her sabah şiş gözlerle uyanmaya devam mı ediyorsunuz? Üzülmeyin çünkü sizlere tam bu konuda yardımcı olacak bitkisel tavsiyelerimiz var.

– Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer adet yerleştirin ve 10-20 dakika arası bu şekilde tutun.

– Şişliklerin inmesini beklemek için fazla zamanınız yoksa bir parça buzu göz çevrenizde hafifçe gezdirin.

– İçine soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon poşeti yüzünüze kapatıp mümkün olduğunca bu şekilde bekleyin.

Eğer bu uygulamaları yapmak istemiyorsanız size son bir önerim daha var. Göz şişliklerini makyajla kamufle edebilirsiniz. Ten renginize uyan kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bölgeye ince bir katman halinde sürün. Göz farını mümkün olduğunca koyu renklerden seçin. Ayrıca size küçük bir makyaj hilesi. Eğer alt göz kapağınızdaki kirpiklere rimel sürerseniz dikkatleri bu noktaya çekeceğiniz için şişlikler ortaya çıkar. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.

goz-sismesi-neden-olur

Bu yazı göz şişmesi şişliğini göz şişlikleri şişmeleri nedenleri sebepleri bitkisel tedavisi neden olur nasıl indirilir giderilir olur önlenir tedavi edilir geçer ne iyi gelir doğal kesin ne alır çözüm nedir için ne yapılmalı çay kremler ilaçlar ne indirir hızlı çözüm neler iyi gelir ne yapılır iyi gelen şeyler bitkiler neyin belirtisi ne kadar sürer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göz şişmesine ne iyi gelir, göz şişmesi nasıl geçer, göz şişliğine ne iyi gelir, goz sisligi nasil iner, göz şişkinliği nasıl geçer, göz şişliği nasıl geçer, şişmiş göze ne iyi gelir, göz şişkinliği nasıl giderilir, göz şişmesi, gözlerdeki şişlik nasıl iner

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz