Göz Seyirmesi Nasıl Geçer ?

  • Genel Sağlık
  • Göz Seyirmesi Nasıl Geçer ? için yorumlar kapalı
  • 853 kez görüntülendi

Göz Seyirmesi Nasıl Geçer ?

Göz Seğirmesi” ya da bir başka yazım ile “Göz Seyirmesi” rahatsızlığı geçici ve kalıcı olarak iki ayrı şekilde yaşanmaktadır. Kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bu rahatsızlığın tedavisinin var olduğunu belirterek yazımıza giriş yapıyoruz…

Göz Seyirmesi, kişilerde yoğunluğuna göre görmede zorluk oluşturacak şekilde de nüksedebilmektedir. Geçici ve kalıcı göz seyirmelerinin olduğundan bahsettik az önce… Bu durumlardan özellikle bazı durum ve olaylar karşısında vukuu bulan göz seyirmelerinin aslında rahatsızlık olarak değil, anlık bir kas tepkimesi olduğunu belirtmek isteriz. Ancak gerçekleşen bu göz seğirmelerinin göze yerleşerek uzun süre kaldığı da bilinmektedir. 3 günün üzerinde süren seğirmeler için göz doktoruna gitmeniz gerekir. Aksi takdirde önemsenmeyen seyirmelerin ilerleyen süreçte görmenizi engelleyebilmesinin de altını çiziyoruz.

Peki, nedir göz seğirmesine sebep olan faktörler?

v  Aşırı ve Sürekli yorgunluk,

v  Stres,

Göz Kuruluğu,

v  Alerjik Belirtiler,

v  Alkol,

v  Aşırı miktarda kafein tüketimi ve / veya dengesiz beslenme…

İşte yukarıda belirttiğimiz bu maddelerden dolayı Göz Seyirmesi rahatsızlığına yakalanmış olabilirsiniz.

En zor Göz Seyirmelerinin tedavisinde kullanılan Botoks yöntemi başta olmak üzere Göz Seğirmesinin Tedavi Yolları için konunun uzmanı olan Göz Doktorlarımıza muayene olarak cevaplarınızı alabilirsiniz. Ancak yanlış lens kullanımının gözlerde kuruluğa ve bu kuruluğun ise göz kapaklarını sürekli tetiklemesine sebep vermesi ile göz seğirmesi rahatsızlığına yakalanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.