Göz Nezlesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz Nezlesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz alerjisi veya göz nezlesi, havadaki alerjenlere karşı bir reaksiyondur. Göz nezlesi olanlarda, sıklıkla burunla ilgili de alerjik belirtiler vardır. Göz nezlesinin 2 tipi

vardır:

Mevsimlik alerjik rinokonjonktivit: Havadaki polenlere karşı gelişen göz alerjisidir. İlkbahar-yaz aylarında görülür, saman nezlesi ile eş zamanlıdır.

Yıllık alerjik rinokonjonktivit: Ev tozu, hayvan tüyü gibi alerjenlere karşı gelişen göz allerjisidir. Yıl boyunca alerji devam eder. Mevsimlik alerjik konjonktivitten daha nadir ve daha hafif seyirlidir.

Alerjik göz nezlesi, her hangi bir yaşta görülebilir; sürekli ve mevsimsel türleri vardır. Sürekli olan tipi küçük bebeklerde, mevsimsel olan tipi de 20-40 yaşları arasında daha fazla görülür. En ağır belirtilere polenlere alerjisi olanlarda rastlanır.

Göz nezlesinin belirti ve bulguları
Başlıca belirtileri, gözlerde ve göz etrafında kaşıntı ve yanma, göz yaşarması, ışığa karşı hassasiyet, göz kapaklarında şişme, gözde yabancı cisim hiss,Göz muayenesinde, göz kapaklarının altında “papilla” denen pürtüklü görünüm…’ dür.

Tedavi
Göz alerjisinin tedavisinde antialerjik göz damlaları ve gerekirse kortizonlu damlalar kullanılır.

Bu yazı göz nezlesi nedir, göz nezlesi tedavisi, göz nezlesine ne iyi gelir, göz nezlesi nasıl geçer, göz nezlesi nasıl olur, göz nezlesinin belirtileri, göz nezlesinin bitkisel tedavisi, göz nezlesi için damla konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göz nezlesi nasıl geçer, göz nezlesine ne iyi gelir, göz nezlesi nasıl olur, göz nezlesi neden olur, göz nezlesi tedavisi, göz nezlesi belirtileri nelerdir, göz nezlesi nedenleri, göz nezlesi bitkisel tedavi, göz nezlesi nasıl oluşur, göz nezlesi ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz