Göz Kaşıntısının Nedenleri ve Tedavisi

Göz Kaşıntısının Nedenleri ve Tedavisi

Göz kaşıntısı çok zaman pek önemsenmez ve bu tür bir durumla karşılaştığımızda çok zaman doktora gitmek ya da ilaç almak bile gereksiz gelebilir. Lütfen göz kaşıntısını önemsiz bir rahatsızlık olarak görmeyin.

Göz kaşıntısı, kişinin bünyesel karakterlerinden kaynaklanabildiği gibi çevresel nedenlerden de kaynaklanabilmektedir.  Belli başlı göz kaşınması nedenleri aşağıda kısaca belirtilemiş ve açıklanmıştır.

Uyarı: Gözlerinizi asla karıştırmayın ve ovalamayın. Bu durum göz içerisindeki korneya zarar verebilir ve korneanızı kaybedebilirsiniz körlük riski ile kaşı karşıya kalabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı: Bazen soğuk algınlığının belirtilerinden biri olarak görülebilir.

Arpacık(it dirseği): Gözyaşı ve gözyaşı içindeki yağ kanallarının tıkandığı durumlarda ortaya çıkar

Bakteriyal Konjonktivit: Bakterilerin yol açtığı bir alerji türüdür. Gözle ilgili eşyaların ortak paylaşılması sonucu bulaşır. Antibiyotikle tedavisi mümkündür.

Viral Konjonktivit: Virütik bir rahatsızlıktır griple beraber seyredebilir.

Kornea Zedelenmesi: Göze cisim kaçması yanlış lens kullanımı korneamızı zedeleyebilir ve kaşıntıya yol açabilir.

Aşırı Odaklanma: Bilgisayar başında uzun saatler geçirme, trafikte yapılan uzun seyahatler gözlerimize çok yüklediğimiz zamanlar Gözlerimizde kaşıntı meydana gelebilir.

Cisim Batması: Gözümüze giren cisimler ya da tozlar gözümüzün kaşınmasına yol açabilir.

Bahar Alerjisi: Özellikle bahar aylarında ortaya çıkan polenler gözlerimizde alerjiye dolayısıyla kaşıntıya neden olabiliyor

Not: Alerjik reaksiyonlarda genelde gözlerin ikisi de etkilenmektedir. Eğer göz kaşıntısının yanında gözde şişlik de varsa bu önemli bir soruna işaret edebilir.

Göz kaşıntısı için tavsiyeler:  Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyorsa ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkamalıyız, Eczanede satılan suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız.

Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız. Bilhassa kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır. Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış ve suyu alınmış bir havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz.

Bu yazı göz kaşıntısı ne anlama gelir, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler, göz kaşıntısına ne yapılır, göz kaşıntısının sebepleri sebebi, göz kaşıntısının nedenleri tedavisi nedeni nedir, göz kaşıntısına ne iyi gelir konusunda yazılmıştır.

GÖZ KAŞINTISINA NE İYİ GELİR, göz yanmasına ne iyi gelir, göz kaşınmasına ne iyi gelir, gözde yanma ve kaşıntı, göz kenarı kaşıntısı, goz kaşıntısının sebebi, gözdeki kaşıntıya ne iyi gelir, göz kaşıntısı ne iyi gelir, göyüs sarmasi na ne iyi gelir, stardoll

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz