Göz Kararması Nedir Neden Olur

Göz Kararması Nedir Neden Olur

Gün içerisinde birçok kez karşıkaştığımız hemen hemen herkesin başına gelebilicek bir durum olan göz kararması neden olur, göz kararmasının nedenleri ve göz kararması nasıl geçer bilmek istermisiniz.

Göz kararmasının nedenleri
Tansiyonun düşmesinde veya yükselmesinde göz kararması olabilir, şekerin düşmesinde veya yükselmesinde yine göz kararması olabilir. Şekerin düşmesi, yükselmesinden daha tehlikelidir. Bazen de ortostatik hipotansiyon dediğimiz hallerde de göz kararması olabilir. Eğer, nedir bu ortostatik hipotansiyon diyecek olursanız şöyle açıklıyabilirim; oturduğumuz yerde tansiyonumuz normaldir ayağa kalktığımızda tansiyonumuz birden düşer bu halde de göz kararması olabilir.

Bazı mide kanamalarında tansiyon normaldir, kanama çok azdır, tolere edebiliyordur. Ayağa kalktığında hızla tansiyonu düşer, nabzı artar ve yine buna göz kararması eşlik edebilir. Birde sıcak ortamlarda, aşırı terlemelerde, kusmalarda, ishalde yani vücuttan aşırı miktarda su kayıplarında da gözünüz kararabilir.

Göz kararması nasıl geçer?
Göz kararması tek başına bir hastalık olmadığı için göz kararmasının tedavisi diye birşey de olamaz peki o zaman ne yapmamız gerekir?

Göz kararmasının altında yatan hastalığı tedavi edicez. Yani insalar acıkma, çarpıntı, terleme ile beraber göz kararması varsa ve bu bir şeker hastası ise veya şeker düşüklüğü hastalığı (hipoglisemi) ise bunlar zaten kendini bilir veya doktorları bunları öğretmiştir. Bu durumda bir şeyler yiyerek durumun üstesinden gelinebilir. Veya kişi ülser hastasıysa, mide hastasıysa, migren hastasıysa veya tansiyon hastasıysa bu konu hakkında doktoruna danışıp bu hastalığı yenmenin yollarını arıyabilir ve böylece göz kararmasını yaşamak zorunda kalmaz.

Bu yazı göz kararması nedir, göz kararması neden olur, göz kararması nasıl geçer, göz kararmasının sebepleri nedenleri tedavisi, göz kararmasına ne iyi gelir bitkisel çözüm iyi gelen şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

göz kararmasına ne iyi gelir, goz kararmasi nasil gecer, göz kararması neden olur, göz altı kararmasına ne iyi gelir, goz alti kararmasi, göz neden kararır, göz kararması ne iyi gelir, göz altı kararması nasıl geçer, göz kapağı kararması, goz alti kararmasi neden olur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz