Göz Çapakları Nasıl Temizlenir Bitkisel Tedavi

Göz Çapakları Nasıl Temizlenir Bitkisel Tedavi

Sabah uyandığınızda gözlerinizi açmakta zorluk çekiyorsanız, sizde hemen hemen her yaşta görülebilen bir sorun olan göz çapaklanması ile haşır neşir olmuşsunuz demektir.

Özellikle bebeklerde görülen bu rahatsızlık küçücük yavrularımızın her uyandığında uzun uzadıya ağlamasına neden olmaktadır. Hatta ergenlik dönemine kadar her çocuk gözlerindeki çapaklardan dolayı rahat uyanamadığı için güne gözyaşları ile merhaba demek zorunda kalıyor.

Göz Çapağı Neden Olur? Genelde 2 şekilde ortaya çıkar. Birincisi bebeklerde görülen, diğeri ise aşırı derecede ağlama sonucunda kanalların kuruması ile sabah uyandığımızda meydana gelen çapak sorunudur.

Şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Göz kanalının kuruması sadece ağlama sonucunda değil, bazen farklı durumlarda da ortaya çıkar.

İster bebeklerde meydana gelen göz çapaklanmasına, isterseniz yetişkinlerde görülen çapaklanma sorunu olsun çözüm aslında tamamen bitkisel ve tektir.

Göz Çapağına Ne iyi Gelir? Gözyaşı kanalının kuruması nedeniyle oluştuğu bilinen göz çapaklarından kurtulmak istiyorsanız bugün şanslı gününüz. Zira size önereceğim her şey denenmiş ve başarıya ulaşmış bilgilerdir. Şahsen bende hem bebeğimde hem de kendimde oluşan çapaklanma sorunu için bu yöntemleri güvenle uyguluyorum.

Yaban Mersini: Yaban mersini bitkisinin çayını hazırlayarak gözlerde oluşan çapaklanmaya pamuk yardımıyla pansuman yapabilirsiniz.

Böğürtlen: Antioksit özelliği sayesinde düzeltici bir etkisi vardır. Gözlerde sürekli ileri gelen çapaklanma sorunu oluyorsa bu bitkiyi hem gıda olarak hem de temizlik amaçlı kullanabilirsiniz.

Rezene: Çapaklanmanın olduğu dönemlerde çayı hazırlanmalı ve elde edilen çay ile gözler silinmelidir. Yalnız gözler silinirken fazla bastırılmamalı ve hafif şekilde temizliği sağlanmalıdır. Dikkatli kullanmazsanız gözlerde kanlanma ve kızarıklığa neden olabilirsiniz.

Ada Çayı: Çapaklanma ve çapaklanmadan kaynaklanan kızarıklıkların giderilmesinde ciddi faydaları olan bir bitkidir. Ada çayı çay olarak hazırlanır ve temiz bir pamuk yardımıyla gözlerin etrafı ve çapak olan yerler dikkatli bir şekilde silinebilir.

Özellikle bebeklerde oluşan göz çapağı için en etkili yöntemlerden birisi anne sütüdür. Gözlere, anne sütü ile kompres uygularsanız kısa sürede çapak geçecektir.

Bu yazı göz çapağına ne iyi gelir anne sütü bitkisel doğal kesin çözüm tedavisi göz çapaklarına için damla ilaç göz çapaklanmasına  çapaklı göz çapaklanan gözlere gözde çapaklanma sulanma kızarıklık belirtileri nedir nedenleri neden olur nasıl geçer geçirilir giderilir önlenir tedavi edilir yok edilir nedeni sebepleri göz çapağını ne geçirir göz çapaklarını temizleme hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

göz çapağına ne iyi gelir, saglikvegebelik com, göz çapağı nasıl temizlenir, goz çapaklanmasına ne iyi gelir, gzde kanlanma ibrahim saraolu, ibrahim saraçoğlu göz çapaklanması, göz çapaklarına ne iyi gelir, gözdeki capağa ne iyi gelir, ibrahim saraçoğlu bebeklerde göz çapaklanması, çapak nasıl temizlenir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz