Göz Altı Torbaları ile Savaşmanın Basit Yolları

Göz Altı Torbaları ile Savaşmanın Basit Yolları

Göz altında oluşan torbalar, yüzünüzün yorgun görünmesine neden olur ve çoğu zaman makyajla bile çok zor gizlenir. Genellikle bu sorun, uzun geçen bir gece sonrasında ya da sıvı tutulumu nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Uyandıktan sonra, göz altında oluşan bu torbaları gördüğümüzde; onların görünümünü azaltmak ve yüzün doğal ışıltısını geri kazanmak için bir çözüm yolu aramaya başlarız.

Neyse ki, bu sorunla mücadele etmek ve ve onun doğal güzelliğimizi ve özgüvenimizi etkilemesini engellemek için yapılabilecek birçok şey vardır.

Bugünlerde, piyasada; göz altı torbalarının görünümünü azaltacak birçok ürün olsa da, bu sonuçları elde etmek için paranızın büyük bir bölümünü harcamanıza hiç ama hiç gerek yoktur.  

Bazı doğal ürünlerin yardımıyla gözlerinizin altında oluşan torbalardan kolayca kurtulup cildinizin muhteşem görünümünü koruyabilirsiniz.

Patates

patates

Eğer geç saatlere kadar ayakta kalıyorsanız ve sıklıkla gözaltı torbalarından yakınıyorsanız, buzdolabında gerektiğinde bu sorunu azaltmak için kullanmak üzere bir adet patates tutmaya başlayın.

  • Soğuk patatesten küçük dilimler keserek 15-20 dakika gözlerinizin üzerine uygulayın.

Bu doğal gıdanın anti-enflamatuvar özelliği kısa bir sürede göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Süt

Bu gıda, iltihap ve göz altlarında oluşan koyu halkaların azalmasına yardımcı olur.

  • İki parça pamuğu süte batırın ve yaklaşık 20 dakika gözlerinizin üzerine koyun.

Süt, birikmiş ödemi ortadan kaldırmaya ve yorgun gözleri canlandırmaya yardımcı olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için günlük olarak uygulanmalıdır.

Salatalık

salatalık

Salatalık, göz altında oluşan torbalar ve inflamasyon için klasik bir ilaçtır ve bu sorunların tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Salatalık, su ve antioksidanlar açısından çok zengindir ve bu sayede hem ihtiyacınız olan sıvıyı sağlamaya, hem de inflamasyonun azalmasına katkıda bulunarak yüzünüzün görünümünü geri kazanmanıza yardımcı olur.

  • Kestiğiniz iki dilim salatalığı, göz altlarınızda oluşan torbaların üzerinde 20 dakika boyunca bekletin.

Anti-enflamatuvar özelliği sayesinde, salatalık; yüzünüzde oluşan göz torbalarının ve koyu renkli halkaların görünümünü azaltır.

E vitamini

Güzellik ve cilt bakımı için kesinlikle kaçırmamanız gereken en iyi maddelerden biri de E vitaminidir. Cildin nem eksikliğini muhteşem bir şekilde giderir, anti-enflamatuvar ve güçlendirici özellikleri vardır.

  • Biraz suya bir kaç damla E vitamini yağı ekleyin, karışıma pamuk topları ya da küçük pamuk parçaları batırın ve 20 dakika boyunca pamuklarla gözlerinizi örtün.

Sonuç; daha canlı görünen gözler olacaktır. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklık oluşmaya müsait yerleri de beslemiş olacaksınız.

Papatya çayı

papatya çayı

Anti-enflamatuvar ve yenileme özellikleri sayesinde; papatya çayı gözlerin altında oluşan torbaları azaltmak için bir diğer mükemmel yardımcıdır.

  • İki poşet papatya çayını soğuk suya batırın ve daha sonra onları 15 dakika gözlerinize koyun.

Bu ilaç, yatmadan önce ve kalkar kalkmaz olacak şekilde, günde iki kez kullanılabilmektedir.

Yumurta akı

Yumurta akı, deri yüzeyinde biriken ölü hücrelerden kurtulmanın yanı sıra göz altlarında oluşan torbaları azaltmak için de yardımcı olan doğal bir maddedir.

  • Yumurtanın sarısı ile akını birbirinden ayırın ve akını, yüzünüzün tamamına bir fırça yardımı ile uygulayın. Özellikle göz altı torbalarının oluştuğu yerlere gözünüze kaçırmadan sürmeye dikkat edin.
  • Kurumasını bekleyin ve ardından yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

Kaşık

kaşıklar

Bir kaşık yardımı ile göz altlarında oluşan torbalarla mücadele etmenin yanı sıra cildinizi genç ve pürüzsüz gösterecek bir tedavi de uygulayabilirsiniz.

  • İhtiyacınız olan tek şey, bir bardak buzlu su ve 4 adet kaşık.
  • Kullanacağınız kaşıkları buzlu suda bekletin. Kaşıklar soğuduğunda gözlerinizi kapatıp üzerine temas ettirin. İki kaşığı kullanırken, diğer iki kaşığı da suda bekletin ki elinizdeki kaşıklar ılındığında onlar da kullanılmaya hazır olsunlar.
  • Kaşıklar her ılındığında değiştirin ve inflamasyonu azaltmak için bu tedaviyi birkaç dakika boyunca uygulayın.

İsterseniz soğuttuğunuz kaşıkları, tedavi amaçlı olarak yüzünüzün tamamına da uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz