Göz Altı Halkalarından Kurtulun ve Karaciğerinizi Arındırın

Göz Altı Halkalarından Kurtulun ve Karaciğerinizi Arındırın

Düzenli karaciğer detoksu yapmak bu organın işlevini desteklemenin ve toksinlerin birikmesinin yol açtığı hastalıkları önlemenin en iyi yollarından biridir.

Bu organ temelde kan dolaşımında kalan atıkların uzaklaştırılmasından sorumludur ve bu görevini yerine getirebilmesi için aynı zamanda genel sağlığınıza da iyi gelen birtakım besin maddelerine ihtiyaç duyar.

Detoks için önemli olmanın yanı sıra, karaciğer başka çok önemli görevlere de sahiptir. Bu görevler arasında protein sentezleme, hormon salgılama ve sağlıklı bir metabolizmayı desteklemeyi sayabiliriz.

Neyse ki, bazı sağlıklı alışkanlıklar edinir ve birkaç doğal tedaviye odaklanırsanız, karaciğerin ideal düzeyde çalışmaya devam etmesini sağlamak üzere detoks yapmasını teşvik edebilirsiniz.

Bugünkü yazımızda, yalnızca iki malzemeyle yapılan ve detoks yaparken aynı anda ekstra faydalar sağlayan ve göz altı halkalarını da yok eden inanılmaz bir tedaviden bahsedeceğiz.

Ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin!

Karaciğeri toksinlerden arındıran ve göz altı halkalarını yok eden doğal tedavi

Bu arındırıcı tonik zeytinyağı ve limon suyunu birleştirerek hazırlanır. Bu iki malzeme tüm vücut sistemleri üzerinde yaptıkları olumlu etkileriyle bilinirler.

Antioksidan yönünden zengin olmaları ve toksinlerle savaşan içerikleri sayesinde, bu basit deva atığı uzaklaştıracak ve sizi olduğunuzdan birkaç yıl birden yaşlı gösteren göz altı halkalarını yok ederek cildinizin görünümüne iyi gelecektir.

Bu kombinasyonun karaciğer temizliği için neden harika bir çözüm olduğunu daha iyi anlamak üzere, haydi her iki malzemenin faydaları hakkında daha detaylı konuşalım.

Zeytinyağının göz altı halkalarını yok eden ve karaciğerinizi temizleyen özellikleri

zeytinyağı

Bu sağlıklı yağ popüler Akdeniz diyetlerinde neredeyse her zaman bulunur. Böylece daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek isteyenlerin en iyi alternatiflerinden biri haline gelmektedir.

Zeytinyağında bulunan ve iltihapla savaşan temel yağ asitleri ve bileşikler başta kalbiniz ve karaciğeriniz olmak üzere genel olarak sağlığınıza iyi gelir.

Zeytinyağının zengin bir antioksidan, vitamin ve mineral içeriği bulunur. Bunlar serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı savaşır ve atıkların vücuttan atılarak hastalığa dönüşmelerini engeller.

Limon suyunun göz altı halkalarını yok eden ve karaciğerinizi temizleyen özellikleri

limon

Limonun toksinlerden arındırıcı özellikleri yüzyıllardır bilinmektedir. İşte bu sebeple, bu narenciye meyvesi çeşitli sağlıklı sorunlarını engellemek üzere bir besin takviyesi olarak kullanılmaktadır.

Limon, aşağıdaki önemli besin maddelerinin doğal kaynağıdır:

 • Sitrik asit
 • Kalsiyum
 • Potasyum
 • Magnezyum
 • C vitamini
 • Biyoflavonoidler
 • Pektin
 • Limonen

Yukarıdakilerin hepsi limonu bağışıklık sisteminizin güçlü bir dostu yaparak virüs ve bakterilerin yol açtığı  enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olur.

Bunun yanı sıra, limonun içinde tıpkı zeytinyağı gibi serbest radikallerin etkisini nötr hale getiren ve hücrelere verilen zararı azaltan, vücutta hücre yenilenmesini teşvik eden önemli antioksidanlar bulunur.

Son olarak, yüksek asiditelerinden ötürü, limonlar hazma iyi gelir ve aşırı sıvı ve atık ürünlerin uzaklaştırılmasını teşvik ederler.

Karaciğerinize zeytinyağı ve limon suyuyla arındırın

zeytinyağı-limon

Bu detoksun en güzel tarafı da muhtemeln bu iki malzemenin mutfağınızda şimdi bile bulunuyor olmasıdır!

Tedaviyi bir ay boyunca, yılda üç sefer uygulayın. Bu detoks sırasında düzenli öğünlerinizi bol sebze, meyve ve tam tahıllarla hazırlamaya odaklanmalısınız.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı (32 g)
 • 1 yemek kaşığı limon suyu (10 ml)

Hazırlanışı

 • Zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp aç karna için.
 • Ardından, bir bardak ılık su içip kahvaltıdan önce en az 30 dakika kadar bekleyin.

Unutmayın!

Karaciğerinizin genel sağlığınızın üzerinde oynadığı temel rolü bildiğiniz için karaciğerinize zararı dokunan belli alışkanlıkların da farkında olmanız önemlidir.

Ne kadar genel bir bilgi de olsa, alkol ve tütün ürünleri karaciğer fonksiyonunuzu kayda değer biçimde etkileyebilir.

Bunun yanı sıra, yağ oranı yüksek bir beslenme, çevre kirliliğine maruz kalma ve uyuşturucu kullanmak da karaciğerinize ciddi oranda hasar verebilir.

Sonuç olarak, bir şekilde herkes vücutta toksin birikimine yol açan belli faktörlere maruz kalmaktadır. Bu da günümüzde bu tarz detoksları daha da vazgeçilmez kılarken sağlıklı bir hayat stili de detoksun yanında mutlaka şarttır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz