Göz Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi

Göz Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi

Göz ağrısı gün içerisinden farklı sebeplerle herkeste görülebilen bir durumdur. Çok hassas olmasından dolayı daha bir özen göstermemiz gereken göz problemlerinde bazen insanlar çok dikkatsiz davranıyor ve en ufak bir göz ağrısı bile yanlış tedaviler sonucu istenmeyen göz problemleri ve sorunlarına neden oluyor. İşte bu yazımız klasik göz ağrısının nedenleri ve tedavisi hakkında kısa kısa bilgiler

vermeyi amaçlıyor.

Göz Ağrısı’nın Nedenleri: Göz ağrılarını meydana getiren birçok sebep bulunmaktadır. Yeterli yada yetersiz ışığın altında çalışmak nedeniyle gözlerin yorulması, gözün içerisinde yer alan bir yerin mikrop kapmış olması veya gözün içerisine yabancı bir maddenin girmiş olması göz ağrılarına sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra gözlerin bozulmuş olması veya bozuk olan gözlere uygun olmayan numara gözlük takmakta ağrıların ana kaynağı olabilmektedir.

Sinüzit, grip, soğuk algınlığı, nezle, baş ağrısı ve bir takım ateşli hastalıklar neticesinde de göz etrafında yanmalar ve ağrımalar meydana gelebilmektedir. Genellikle sinüzit hastalığının neden olduğu ağrı, göz ağrısı ile karıştırılabilmektedir. Sinüzit hastalığından dolayı olan gözlerin etrafında yanma ve ağrı hissi ile göz içerisindeki problemlerden meydana gelen göz ağrısının arasındaki en temel farklılık, sinüzit nedeniyle olan ağrının başın hareketlerine göre şiddetininde artıp azalmasıdır.

Göz Ağrısı’nın Tedavisi: Göz ağrısının tedavisi için ilk olarak ağrının kaynağının tespit edilmesi gerekir. Gözü bir süre dinlendirmek geçici olarak işe yarayabilen ve ağrıyı azaltabilecek bir yöntemdir. Ama kesinlikle bu yöntem geçicidir ve ağrının sebebi araştırılmalı ve olabilecek rahatsızlıkların erken teşhis edilebilmesi için uzman hekime gidilmelidir. Gözde ağrıya sebep olan durum yok edildiği vakit göz ağrısıda otomatik olarak zamanla kaybolacaktır.

Göz Ağrısı İçin Dua: Ellerinizi ayalarınız gözünüze gelecek ve göz kapağının üstünden hafifçe bastıracak şekilde tutnuz. Daha sonra 7 kere fatiha ve 7 kere ihlas suresini okuyunuz. Ellerinizin ayalarını gözlerinize çok bastırmamaya dikkat etmelisiniz.

Göz Ağrısına Bitkisel Tedavi: Gözleriniz çok fazla yorulduğunda dinlendirmek amacıyla papatya bitkisini süt ile birlikte bir kabın içerisinde kaynatıp ılık hale getirdikten sonra gözlerinizin üzerine yerleştirebilirsiniz.

Bir başka yöntem ise herkesin bildiği kullanılmış siyah çay poşetleridir. Göz ağrısına bitkisel tedavilerden biriside kullanılmış siyah çay poşetlerini gözünüzün üzerine yerleştirmek ve beş dakika süreyle beklemektir.

Bu iki yöntemde göz ağrısı için doktorlar tarafından onaylanmış doğal yöntemlerdir. Diğer kulaktan kulağa yayılma bilgilerle kesinlikle göz ağrısını tedavi etmeye çalışmayınız, çünkü gözümüz çok hassas olduğundan ileride ona kalıcı hasarlar verme şansı yaratmış olursunuz.

Bu yazı göz ağrısının sebebi nedir, göz ağrısının sebepleri nedenleri, göz ağrısına okunacak dua, göz ağrısına ne iyi gelir, göz ağrısı nasıl geçer neden olur belirtileri tedavisi, göz ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler bitkisel çözüm, göz ağrısı nedir neden olur nasıl geçer konusunda yazılmıştır.

göz ağrısı neden olur, gz ars, goz agrisi, göz ağrısı nasıl geçer, göz ağrısının sebebi nedir, çocuklarda göz ağrısı nasıl geçer, göz ağrısının nedenleri, çocuklarda göz ağrısı için okunacak dua, göz ağrısı nedenleri, göz ağrısına dua

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz