Görmeyi Düşünmeniz Gereken 6 Alternatif Doktor

  • ALTERNATİFTIP
  • Görmeyi Düşünmeniz Gereken 6 Alternatif Doktor için yorumlar kapalı
  • 757 kez görüntülendi

Görmeyi Düşünmeniz Gereken 6 Alternatif Doktor

Kendinizi normal MD yolunun dışından tedavi ettirmek, normalde öngörülen ameliyat veya ilaç çözeltisinden çok stres, uykusuzluk, sırt ağrısı veya stres gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Ve uzmanlardan veya uzmanlardan alternatif bir ilaç veya tedavi görmeyi düşünüyorsanız, düzenli doktorunuzun alternatif bir tedavi istediğinizi bilmesi ve alternatif uzmanınıza önceki sağlık geçmişinizden bahsetmesi gibi bazı şeyleri aklınızda tutmalısınız. Aldığınız ilaçlar. Ve bir tedaviye odaklanmaya çalışın ve iki tarafa da geçmeyin.

Bu tedaviler çoğunlukla otlar, egzersiz, ayrıntılı diyetler ve uygun ve sağlıklı yaşam tarzı gibi doğal tedaviye dayanmaktadır.

En iyi alternatif 6 uzman doktoru aşağıda bulabilirsiniz.

1. Homeopatik Hekim

Homeopatik tedavi İngiltere ve tüm dünyada büyük kabul görmektedir. Fikir yıllar önce başladı ve Orlando, Paul McCartney ve diğer bazı ünlü İngilizler tarafından tercih edildi. Homeopatik tedavi semptomları yönlendirmek için kullanılan maddelerden türetilir, ancak bunlar rahatsız edici maddelerin kalmayacağı bir aşamadadır. Örneğin, bir kişi uykusuzluktan muzdaripse, tedavi yoğun olarak seyreltilmiş kahveden yapılacaktır.

En iyisi ne için?

Homeopatik tedavi, soğuk algınlığı, alerji, grip, yorgunluk, sinirsel stres, uykusuzluk, şok, baş ağrısı, PMS, Mide bulantısı, menopoz semptomları veya fibromiyalji gibi bazı uzun vadeli kronik hastalıklardan muzdaripse en iyisidir.

Bir uygulayıcıyı nasıl seçerim?

Homeopatik uzmanı seçmenin en iyi yolu, ulusal homeopatik toplumla başlamak ve hekimin fiziksel durumları hakkında konuşmaya başlamadan önce duygusal halinizi, fobilerinizi ve korkularınızı, kişisel ve ev yaşamınızı sorarsa panik yapmayın. Çünkü homeopatik tedavi böyle başlar.

2. Ayurveda Doktoru

Ayurveda merkezleri hava, toprak, su, ateş ve eter gibi 5 fiziksel öğeye dayanmaktadır ve bu unsurlar kişilikleri ve Vata, dohas, pitta ve kapha gibi temel vücut tipleri ile düzenlenmiştir. Ayurveda tedavisi vücudunuzun ve kişiliğinizin türü ile başladı. Doktorlar diyet, şifalı otlar, detoksifikasyon, meditasyon, yoga ve masajın tedavi planını değiştirir.

Ayurveda Hindistan’da çok popüler ve bölgedeki insanların yarısından fazlası Ayurveda tedavisinden hoşlanıyor. Sadece Hindistan’da değil, 200.000’den fazla kişi her yıl Ayurveda tedavisini kullanan Amerikalı yetişkinlerdir.

En iyisi ne için?

Ayurveda tedavisi birçok tıbbi sorun için işe yarar. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsü araştırması, kardiyovasküler problemler ve artrit gibi iltihap bozukluğu için Boswellia, zencefil ve zerdeçal kullanımına yoğunlaşmaktadır. Araştırmacılar ayrıca Alzheimer’ı önlemek ve tedavi etmek için Gotu Kola’yı inceliyorlar.

Bir uygulayıcıyı nasıl seçerim?

Ayurveda doktorunuzu seçmeden önce yetkililer, uzmanın otantik bir derece almasını ve tanınmış Ayurveda merkezinden tam bir eğitim almasını tavsiye eder, çünkü sağlığınızı tehlikeye sokmanın bir yolu yoktur.

3. Masaj Terapisti

Masaj tedavisi, iltihaplı sorunları iyileştirmek ve kendinizi iyi ve hafif hissetmenizi sağlayarak vücuttaki mutlu endorfinleri arttırmak gibi çeşitli problemler için nispeten kolaydır ve ünlüdür.

Masaj hem hormonal seviye hem de hücresel seviye için işe yarar. Ve tam orada çok iyi sonuçlar elde edin.

En iyisi ne için?

Masaj, bu alternatif tedaviler arasında en iyi ve en ayrıntılı araştırılmış tedavilerden biridir, çünkü stres, gerginlik ve kaygı gibi en yaygın ve rahatsız edici sorunları tedavi etmeye yardımcı olur. Mesajlaşma, kas stresini azalttığını, kronik bel ağrısını, egzersizlerin neden olduğu kas iltihabını ve astım, anksiyete, depresyon ve hatta fibromiyaljiye büyük bir rahatlama sağladığı araştırmalarla bulundu.

Bir uygulayıcıyı nasıl bulurum?

Enerjik Japon shiatsu’dan rahatlatıcı İsveç masajına kadar çeşitli mesaj stilleriyle yüzlerce uzman mevcut ve hepsi de sonuçlara çok benziyor. Masaj terapistini seçmeden önce arkadaşlarınızdan ve ailenizden öneriler alın ve terapistinizin sertifikalı ve iyi eğitimli olduğundan emin olun. Olmazsa, o zaman vücudunuza zarar verebilir ve cehennem gibi ağrıtır.

4. Hipnoterapist

Hipnoterapi daha çok aklınızın rasyonel ve bilinçli kısmından kaçındığı ve bilinçaltı kısmınızı öneriye daha açık bırakan bir psikoterapi şekli gibidir. Evet, bu aynı zamanda Hollywood filmlerinde gördüğümüz Hipnotizmin asıl hali gibi, ‘gözlerin ağırlaşıyor, uykuluyorsun ve uyuyorsun’ diyorlar. Bu açıklık tedavisi hastanın davranışlarını değiştirmesine yardımcı oluyor. belirli şeylere karşı reklam tepkileri.

En iyisi ne için?

Hipnoterapi, NIH tarafından kronik ağrı tedavisi için önerilmektedir; Klinik çalışmalar, aklınızı gevşeterek sizi fiziksel ve zihinsel sağlığı azaltmak için tavsiye eder ve bu da ilaç gereksinimlerinizi azaltabilir.

Hipnoterapi, depresyon, fobiler, anksiyete ve zihinsel stres için en iyisidir ve ayrıca astım, sindirim bozuklukları ve alerjilerin tedavisinde de faydalıdır.

Bir uygulayıcıyı nasıl seçerim?

Hipnoterapisti seçmek için, kişi klinik hipnoz topluluğuna gitmelidir, üyeler çocukluk, dişçilik, psikoloji, sosyal hizmet, hemşirelik ve aile terapisinde genellikle ileri ve otantik dereceye sahip olurlar. Şimdi, teknikleri arasında yeterince kolay olan hipnoterapisti arayın, böylece teknikleri üzerinde kolayca çalışabilirsiniz.

5. Naturopath

Naturopati, egzersizler, şifalı bitkiler, beslenme, meditasyon, doğa terapisi ve beslenme gibi doğal kaynakları kullanırken iyileşen çok disiplinli bir yaklaşımdır. Naturopatik doktorları, insan vücudunun, zayıf beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, uyku veya egzersiz eksikliği, stres ve olumsuz zihinsel tutum nedeniyle atılabilecek homeostaz denilen büyük bir gücü dengelemek için çabaladığına inanmaktadır.

Naturopatik doktorlar önleme üzerine odaklanır ve homeopati, akupunktur, diyet, bitkisel ilaçlar, hidroterapi, masaj ve tedavi danışmanlığı gibi çeşitli tedavileri birleştirir.

En iyisi ne için?

Naturopati tedavisi, artrit, astım, grip ve soğuk, PMS, depresyon ve gastro sorunları gibi kronik ve uzun vadeli durumlar için en iyi sonucu verir.

Bir uygulayıcıyı nasıl bulurum?

En iyi pratisyeni bulmak için, bir uzmandan tedavi alma hakkınız olduğundan eğitimi ve gerçek sertifika ve derecelerini kontrol etmelisiniz.

6. Osteopati

Osteopati, kasları, bağ eklemlerini, dokularını ve omurgasını iyileştirerek ve güçlendirerek çeşitli hastalıkları yöneten, invazif olmayan ve ilaçsız bir ilaçtır.

En iyisi ne için?

Kapsamlı araştırmacılar tarafından osteopati eklem sorunları için en iyisidir. Ayrıca, tedavinin eklem hastalıkları, spinal problemler, artrit, boyun ve sırt ağrısı, solunum fonksiyon bozukluğu, alerji, uykusuzluk, depresyon, PMS ve hazımsızlık vb. İçin de işe yaradığını belirtir.

Bir uygulayıcıyı nasıl bulurum?

Osteopatik doktorlar o kadar yaygındır ki, onları bulmakta zorlanmanız gerekmez. Bu insanlar, on yıllardır normal doktorlarla birlikte çalışıyorlar ve chiropractors gibi değil. (Osteopatik ve kayropraktörler sıklıkla karşılaştırılır). Ancak chiropractors ilaçları yazabilir ve ameliyatlar yapabilir.

Osteopati doktorları ikamet ve stajların yanı sıra 4 yıllık tıp programına devam ederken, kendi alanlarında lisans almışlardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.