Göğüs(Meme) Dikleştirme Büyültme Küçültme

Göğüs(Meme) Dikleştirme Büyültme Küçültme

Göğüs(Meme) Dikleştirme Büyültme Küçültme

Plastik Cerrahi Göğüs(Meme) Dikleştirme Büyültme Küçültme:

Göğüs Dikleştirme(Büyültme)

Göğüs Dikleştirme(Büyültme)

Göğüs Dikleştirme(Büyültme) 

Düşük göğüsler yorgun kaskın kısaltmakla dik bir hale sokulurlar, deri kesildikten soma göğüsler çoğunlukla, küçülür. Bu yüzden birbirine eşit, yuvarlak göğüsler elde etmek için gereken yerler genişletilir, içleri doldurulur. Aynı teknik dümdüz göğüslü kimselere makul ölçüde bir yuvarlaklık sağlamak için de uygu­lanır. Bu durumda cildin gerilme gücü işe yarar. Çünkü deri, içe konulan ek malzemeyi örtmek için, düzgünce gerilir. Çoğu zaman, kulandan teknikte göğüslerin içine protezler (ilâveler) konulur. Bunlar kimisinin arkası fileli olan, tuz kanşımı, ya da jöle dolu keseciklerdir. Bunlar çeşitli boyda, dokuda olur. Görünüşleri de çok tabiidir. Bu kesecikler göğüs kafesinin üzerine sıkıca dikilir­ler. Kesikler çoğunlukla göğüslerin altına ay biçiminde yapılır. Bazan kesecikler koltuk altlarında açılan kesiklerden de sokulabilir. Bazı operatörler önce kesecikleri boş olarak yerlerine dikmeyi, sonra tuzlu karışımı iğneyle bunların içine doldurmayı tercih ederler. Bu yöntem iki göğüs aynı büyüklükte olmadığı zaman özellikle yararlıdır. Küçük göğüslere dokunulmamalı, çocuk dün­yaya getirinceye kadar beklenmelidir.

Göğüs(Meme) Dikleştirme Büyültme Küçültme:

Göğüs (Küçültme)

Göğüs (Küçültme)

Göğüs (Küçültme) 

İri göğüs insanı mahçup etmekten başka sağlık bakımından bir tehlike de teşkil edebilir. Ayrıca, bel kemiğinin zorlanmasına da neden olur. Birçok doktorlar iri büyük göğüslerin kötücül urlar konusun­da daha savunmasız olduklarına inanırlar.

Göğüsleri küçültmek için yapılan ameliyat karmaşık, nazik bir işlemdir. Her göğüs için ikişer saat sürebilir. Hasta bayıltılarak yapılır. Fazla yağlar, deriler alınır, gerekiyorsa göğüs uçlarının yeri değiştirilir. Genellikle göğüs ucundan aşağıya doğru dikey bir kesik açılır. Göğsün alt kıvrımı da yuvarlakça kesilir. Üçüncü kesik ise göğüs ucunun çevresine yapılır. Yara izleri birkaç ay içinde iyice hafifler. Bunların tamamiyle kayboldukları enderdir. Bazan ameliyat göğüs ucunun görevini emzirmeyi  engelleyebi­lir. Operatörler bu tehlikeyi kabil olduğu kadar ortadan kaldırmak için büyük bir dikkatle çalışırlar. Doktorlar her vakaya göre ame­liyattan sonraki bakım için belirli talimat verirler. 3-5 hafta sonra göğsün biçimini alınış, yara izlerinin de oldukça hafiflemiş ol­maları gerekir. Bunlar tabii hallerini ameliyattan 10-12 ay sonra alırlar.

Ameliyat süresi: Her göğüs için 1,5—2 saat. Hastanede yatma: 4-5 gün

İyileşme: 3-5 hafta. Sonradan bakım: önemli derecede. Etkili olduğu süre: 10 yıl devamlı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz