Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri Nasıl Yapılır

  • SPOR
  • Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
  • 2.469 kez görüntülendi

Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri Nasıl Yapılır

Fit bir vücuda sahip olmak eminim hem erkeklerin hem de bayanların hayalidir.

Kimileri vücudunun tamamı için spor ve egzersiz yaparken, bazıları ise sadece belirli bir bölgeye odaklanır. Bu belirli bölge ise genelde ya göğüs ya da karın bölgesi olmaktadır. Çünkü bu bölgeler vücutta en kolay yağ toplayan ve en çabuk sarkan kas grubudur.

Bunun yanında görünüm açısından hem göğüs kasları hem de karın kasları daha cezbedicidir. İşte bu nedenle spor yapanların göğüs kası yapmak konusunda daha özel bir çaba ve gayreti olması doğaldır.

Bu yazımızda evde veya spor salonunda kolay ve en hızlı yöntemlerle nasıl göğüs kası yapılır. Veyahutta göğüs kaslarını nasıl şekle ve forma sokarsınız bunu anlatmak istiyorum.

Göğüs kası yapmak için size önerebileceğim  basit hareket var. Aslına bakarsanız oldukça fazla sayıda hareket var ama en hızlı şekilde sonuç alacağınız Bench Press ve Dumbbell Fly hareketlerini resimli şekilde size anlatmak istiyorum.

Bench Press: Spor salonlarında bench press hareketi yapmak için özel olarak üretilmiş bench sehpaları mevcuttur. Evde ise bu hareketi yapmak için internet üzerinden uygun fiyata bir sehpa edinme şansınız var. Bench sehpasına yatarak bacaklar iki yana açık bir şekilde uzatılır.

Baş kısmının üstünde bulunan halter barı her iki el yardımıyla omuz genişliğinden yaklaşık 10-15 cm daha geniş bir şekilde tutulur. Daha sonra yavaşça aşağı indirilir ve yukarı kaldırılır. Bu hareket esnasında indirirken nefes almak, kaldırırken ise nefes vermek tavsiye edilir.

Dumbbell Fly: Bu hareketi dambıl ile her yerde basitçe yapabilirsiniz. Standart spor sehpalarına veya düz bir zemine uzanılır ve iki ele de dumbbell alınır. Eldeki ağırlıklar üst kısımda avuç içleri birbirine bakacak şekilde birleştirilir. Daha sonra kollar yana doğru yavaşça açılır ve içe doğru kapatılır. Hareketin her başlangıcında nefes verilir, bitimine doğru ise nefes alınır. Bu hareketi yaparken kolların hafif kırık şekilde olması tavsiye edilir.

gogus-kasi
Bu yazı göğüs kası nasıl yapılır evde işte spor salonunda göğüs kası yapma geliştirme düzeltme egzersizleri hareketleri resimli anlatımlı yapılışı göğüs kası kasları nasıl gelişir büyür kaslanır düzelir irileşir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göğüs kası geliştirme hareketleri, anything, goyus kasi yapma, göğüs kası nasıl yapılır, GOGUS KASI NASIL OLUR, gogus kası nasıl buyur, gögüs geliştiren hareketler, göğüs bölgesi kasları nasıl gelişir, yatarak halter nasıl kaldırılır, erkeklerde göğüs sporla nasıl kaldırılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.