Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme ameliyatı, tipik olarak az gelişmiş göğüslerin veya doğum sonrası küçülmüş, hacmi azalmış Göğüslerin Büyütülmesi için uygulanır.

Ayrıca iki meme arasındaki bariz büyüklük farkının düzeltilmesi ya da doğuştan meme gelişim bozukluklarının giderilmesinde kullanılır. Göğüs büyütmenin bu gün için en sağlıklı ve başarılı yöntemi silikon protezler. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan ve hastaları en çok memnun eden ameliyatların başında gelmektedir.

Silikon protezin dış yüzeyi; düz ya da pürtüklü olabilir, pürtüklü yüzeyin kontraktür oluşturma riski daha azdır. Kas üstü yerleşimler için pürtüklü yüzeyli silikon protezleri tercih etmek gerekir, düz yüzeyli protezler ise kas altı için uygundur, düz yüzeyli protezlerin avantajı ameliyat sonrası manipüle edilebilmeleri ve %10-20 oranında daha ucuz olmalarıdır.

İçine serum doldurulan silikon protezleri koltuk altından koyarak memede hiç iz oluşturmamak mümkündür ancak sadece kas altına konabilir. İçi silikon Jel dolu protezler kıvam olarak meme dokusuna daha yakındır ve dokunma hissi daha doğaldır ancak sadece meme altı ve meme başı çevresinden konabilir. Yeni jenerasyon silikon protezlerin içinde akışkan olmayan ve şekli bozulmayan tarzda silikon jel vardır.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI
Ameliyat süresi: 1-2saat.
Anestezi şekli: Genel ya da sedasyon destekli lokal
Yatış süresi: Aynı gün taburcu ya da 1 gün
Ameliyat sonrası ağrı: Bir kaç gün ağrı kesicilerle geçen hafif-orta düzeyde.
Şişme-morarma: İlk üç gün şişme, morarma nadir
Pansuman: 3.-4. günde bandajlar çıkarılıyor
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok
İşe dönüş: 3-4 gün.
İyileşme: 3-4 gün sonra tüm rutin işlerinizi rahatça yapabilir, ameliyatın şekline bağlı olarak 4-6 hafta içinde spora başlayabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı sonrası
Eğer pansuman uygulandıysa bir kaç gün sonra özel sütyenle değiştirilecektir. Her ne kadar en az göze çarpacak şekilde olması için çaba harcanacaksa da yara izleri cerrahinin kaçınılmaz sonucudur. Birçok vakada yavaşça solacak ve zamanla zor fark edilir hale gelecektir.

Her iki taraftaki iyileşme süreci farklı olabilir ve buna bağlı geçici meme asimetrisi oluşabilir. Ameliyatı takip eden haftalarda hatta aylarda memede farklı derecelerde sertleşme ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda yumuşaklığı arttırmak amacıyla meme masajı önerilebilir. Ameliyatı takiben meme başlarında hissiyet kaybolabilir. Fakat çoğu vakada hissiyet geri dönecektir. Her ne kadar ameliyat sonrası birinci günde ayağa kalkacaksanız da, normal rutininize dönmeniz için uygun bir program önerilecektir. Hastadan hastaya değişmekle beraber genellikle 2-3 gün sonra işinize dönebileceksiniz.

Bu yazı göğüs büyütme ameliyatı nedir nasıl yapılır ameliyatsız göğüs büyütme fiyatları ameliyatı videosu izle göğüsler nasıl büyür göğüs büyütmek için ameliyat estetik konusunda yazılmıştır.

gögüs büyütme masajları resimli, silikon kaç günde iyileşir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.