Göğsün Sol Tarafında Ağrı

  • Genel Sağlık
  • Göğsün Sol Tarafında Ağrı için yorumlar kapalı
  • 1.274 kez görüntülendi

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

Karın ağrısı, baş ağrısı ya da bel ağrısı gibi ağrıları pek fazla önemsemeyiz, ancak kalp ve göğüs çevresindeki ağrılar bizi korkutabilir. Kimi zaman stres, yorgunluk gibi etkenlere bağlı olarak görülen göğsün sol tarafındaki ağrılar, bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Peki, göğsün sol tarafında görülen ağrıların nedenleri nelerdir?

  • Kalp çevresindeki ağrılar kimi zaman kalp hastalıklarının habercisi olabileceği gibi, bazen de gaz sıkışması, stres ya da sinir sıkışması da o bölgedeki ağrıların nedeni olabilir.
  • Göğsün sol tarafında ağrı, iki gruba ayrılabilir. Bunlardan biri kardiyovasküler nedenlerdir. Bu ağrılar, kalp kasına giden kan miktarının azalması ile ortaya çıkar. Kalbin daha fazla oksijene ihtiyaç duyduğu zamanlarda, özellikle spor yaparken ve spor sonrasında bu tarz ağrılar ortaya çıkabilir. O bölgede ağrı hissediyorsanız, doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Göğsün sol tarafındaki ağrılar, kalp krizinin de habercisi olabilir. Ancak kalp krizinin belirtileri olarak bu ağrılar yalnızca göğsün sol tarafında değil, boyun, kol, omuz ve sırt bölgelerinde de ağrı ve kasılmalar hissedilebilir.

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

  • Sinir sıkışması da göğsün sol tarafındaki ağrıların nedenleri arasında yer alıyor. Gaz sıkışması ile meydana gelen sinir sıkışmalarının nedeni, kişinin ters bir hareket yapması ya da egzersiz sırasında yapılan zorlayıcı hareketler olabilir. Sinir sıkışması da göğüs bölgesinde ağrılara neden olabilir.
  • Kişinin aldığı darbelere bağlı olarak, göğsün sol tarafında ağrı meydana gelebilir. Bu, göğüs kemiğinin zarar görmesine neden olan darbeler olabilir. Kaburgaların zarar gördüğü bu darbeler sonucunda, göğüs bölgesinde sıkışma ve ağrılar meydana gelir.

Göğsün Sol Tarafında Ağrı konusunu burada noktalıyoruz,aklınıza takılan bir soru olursa aşağıdan bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.