GÖBEK NASIL ERİR? GÖBEK YAĞI ERİTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

GÖBEK NASIL ERİR? GÖBEK YAĞI ERİTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

GÖBEK NASIL ERİR? GÖBEK YAĞI ERİTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Göbek eritmek birçok kişi için oldukça zordur. Göbekte zamanla oluşan yağlar, kurtulması zor yağlardandır. Yediklerimize dikkat ederek, spor yaparak aslında göbek yağlarını eritmenin zor olmadığını ve kolayca göbek yağlarından kurtulabileceğinizi fark edeceksiniz.

GÖBEK YAĞLARINI ERİTMEK İÇİN ALTIN ÖNERİLER!

Fazla kilolardan birçok kişi rahatsız olur. Özellikle göbek yada basenlerdeki fazla kilolar bayanları rahatsız eder. Günümüzde göbekteki yağlarından erkeklerde rahatsız olmaktadır. Bel ve göbekte bulunan yağlar aynı zamanda kilo vermesi zor olan yağlardır. Fazla kiloların, vücutta biriken yağların sağlığa da olumsuz etkileri bulunmaktadır. Sadece güzel görünen bir vücuda kavuşmak için değil, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için de fazla kiloların yada vücuttaki yağların atılması gerekiyor. Vücuttaki fazla yağlar kalp hastalıkları, felç geçirme riski, şeker hastalığı, prostat ve meme kanserlerine yakalanma riskini de arttırabilir. Yediklerimize dikkat ederek ve spor yaparak göbek yağlarını eritmek mümkündür.

PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENİN!

Göbek Yağı EritmekGöbek yağlarını eritmek beslenme şeklinin düzenlenmesiyle doğru orantılıdır. Karbonhidrat yoğunluğu yüksek besinler yerine protein ağırlığı yüksek besinler tercih edilmelidir. Protein ağırlıklı beslenmek kolayca kilo vermeye de yardım eder. Ayrıca uzun süre tok tutucu özelliği vardır. Protein kaynağı olan özellikle yumurta, balık ve süt ürünlerini sık sık tüketmelisiniz. Böylece uzun süre tok kalacaksınız ve daha fazla yemek yemek istemeyeceksiniz. Bu sayede hem kilo vermeniz hızlanacak hemde göbek yağlarının erimesi için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Tabii sadece bir gün bu şekilde beslenmek değil, genel olarak beslenme düzeninizi bu şekilde ayarlamalısınız.

LİF AÇISINDAN ZENGİN BESİNLERİ TERCİH EDİN!

Göbek yağlarından kurtulmak için biraz önce belirttiğimiz gibi protein ağırlıklı beslenmenin yanında lif açısından zengin besinler de tercih edilmelidir. Özellikle sebzelerin lif ağırlıkları yüksektir. Mevsimine göre sebzeleri mutlaka tüketin. Yazın gelmesiyle birlikte şu sıralar taze fasulye, patlıcan, biber, kabak, semizotu gibi sebzeleri bol bol tüketebilirsiniz.

AZ AMA SIK YEYİN!

Birçok diyette az ama sık sık yemek kilo vermeyi hızlandırmaya yardım eder. Öğünlerde fazla yemek yemektense öğün aralarında az az, kilo aldırmayan yiyeceklerden atıştırmak göbek yağlarının erimesine fayda sağlar. Gün içinde iştahınızı frenlemek için öğün aralarında kalorisi az ve tok tutan yiyeceklerden tüketin. Leblebi, badem gibi kuru yemişler yada elma, armut gibi meyvelerden gün içinden tüketebilirsiniz. Bu şekilde fazla yemek yemeden göbek yağlarını eritebilirsiniz.

BOL BOL SU İÇİN!

Öğün aralarında su içmenin de tok tutucu ve ödem atıcı özelliği vardır. Yemek sırasında karnınızı doldurmak için yemek yemek yerine su içmeyi tercih edin.

ŞEKER YEMEYİ BIRAKIN!

Kilo almamak ve özellikle göbek yağlarının oluşmaması için şeker yemekten mutlaka uzak durmalısınız. Çayınıza şeker atmadan şekersiz için, şekerli içeceklerden, meyve suyu yada gazlı içeceklerden uzak durun. Pasta, kek yada tatlılardan yemeyin. Özellikle meyvelerden alınan doğal şeker dışında vücuda ekstra alınması göbek yağı oluşumunu sağlar. Fazla şeker vücutta birikerek kilo oluşturur. Ayrıca fazla şeker tüketimiyle alınan kilolar sağlığın bozulmasına ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına da sebep olur.

MUTLAKA SPOR YAPIN!

Spor hayatımızda her zaman olmalıdır. Spor bizi zinde tutar, hastalıklardan ve kilo almaktan korur. Göbek eritmek ve göbek yağlarından kurtulmak için de spor yapmak gereklidir. Kaslarınızı çalıştırmak ve verdiğiniz kiloları almamak için yürüyüş, koşu yada farklı sporları, farklı spor hareketlerini deneyebilirsiniz. Özellikle mekik çekmek göbek çevresinde oluşan göbek yağlarını eritmeye büyük fayda sağlar. Tabii düzenli olarak spor yapmalısınız. Evinizde bile her gün belli bir saatte düzenli olarak mekik çekerek karın kaslarınızı güçlendirebilir ve göbek yağlarınızdan kurtulabilir, göbeğinizi eritebilirsiniz. Göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız yorulmadan, bıkmadan spor yapmalısınız.

DÜZENLİ UYUYUN!

Uyku hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Çok uyumaktansa verimli ve düzenli uyumak bizi sağlıklı tutar. Gün boyu belli bir tempoyla çalışmak herkesi yorar. Düzenli bir uyku günün yorgunluğunu alır. Yapılan araştırmalara göre fazla uyumanın yada çok az uyumanın iç organları yorduğu ve yağlanmaya sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Günde 6 saatten az uyumamak ve 8 saatten de fazla uyumamak ideal uyku süresidir. Yine araştırmalara göre fazla uyuyan yada az uyuyan kişilerin yağlanmadan dolayı kilo aldığı gözlenmektedir. Göbek yağlarının oluşmaması yada göbek yağlarını eritmek için uyku düzeninize dikkat edin.

SALATALARINIZA SİRKE EKLEMEYİ UNUTMAYIN!

Sirke birçok hastalık için şifa kaynağıdır. Kilo vermeye ve kolay zayıflamaya da yardım eder. Tokluk hissini arttırır. Akşam yemeklerinde salata yaptığınızda üzerine biraz sirke gezdirin. Bu sayede tokluk hissiniz uzayacak ve kolay kolay acıkmayacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz