Gizli Güçleri Olan 3 Yiyecek

Gizli Güçleri Olan 3 Yiyecek

Hepimiz süt ürünlerinin kalsiyumla dolu olduğunu ve domatesin kalbe iyi geldiğini biliyoruz. Ama bu yiyeceklerin aynı zamanda kanserle savaşma özellikleri olduğunu da biliyor muydunuz? İşte gizli zaten yediğiniz 3 gıdanın gizli yararları.

1 Peynir

Hangi Özelliğiyle Bilinir? Kemikleri güçlendiren kalsiyum içerir.
Bonus Yararı: Peynir ayrıca bir tür K vitamini olan menakinon ile doludur. Avrupa’da 35-64 yaşları arasındaki 24000 insanla gerçekleştirilen araştırmada, bol miktarda menakinonla beslenmenin kanser riskini azaltabileceği bulundu. Muhtemelen, menakinon kanser hücrelerini öldüren genleri aktive ediyor. Diğer menakinon kaynakları: yumurta sarısı, tavuk ve yapraklı sebzeler.


2 Domates Sosu

Domates SosuHangi Özelliğiyle Bilinir? Kalbi koruyan likopen içerir.
Bonus Yararı: Domates sosu ayrıca güçlü bir antioksidan olan apigenin içerir. Harvard Tıp Fakültesi tarafından gerçekleştirilen bir deneye göre bol miktarda apigeninle beslenmek yumurtalık kanseri riskini azaltıyor. Diğer apigenin kaynakları: kereviz, maydanoz ve diğer bitkisel yiyecekler..

3 Somon Balığı

Hangi Özelliğiyle Bilinir? Trigliserit oranını azaltıp, damar tıkanıklığını önleyen Omega-3 yağ asitleri içerir.
Bonus Yararı: Bol miktarda omega-3 açısından zengin balık tüketenlerin diş eti çekilmesi hastalığına daha az yakalandığı Harvad Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma sonucu bulundu.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz