Geniz Eti Nedir ve Ameliyatı

Geniz Eti Nedir ve Ameliyatı

Vücudumuzda mikroplar üremektedir ve bu mikropları yok edecek birçok faktör bulunur. Boğaz bölgesinde meydana gelen mikroplara karşı geniz eti bizi korur. Lenf dokularının oluşturmuş olduğu bir parça olan geniz eti, boğaz enfeksiyonları ile savaşmaktadır.

Bizimle birlikte gelişip büyüyen geniz eti normal boyutlarına biz 4-5 yaş yaşındaki iken ulaşır. Bundan sonra artık geniz eti büyümez. Bizi ölene kadar mikroplardan korusa da ileri ki yaşlarda görevi azalır. Bademciklerle beraber küçülerek fonksiyonlarını yitirir.

Hayatımızın her döneminde mikroplara karşı savaş veren geniz eti, yaş ilerledikçe fonksiyonlarını yitirmeye başlar. Bu nedenle mikroplar üremeye ve çoğalmaya başlar, geniz etinde büyüme meydana gelir. Geniz eti büyümeleri iltihaplanmalara da sebep olur. İltihaplanan geniz eti ateş, boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu, baş ağrısı, terleme, halsizlik ve eklem ağrılarının ortaya çıkmasına neden olur. Geni etindeki büyümeden dolayı solunum yollarında tıkanma meydana gelir ve solonum sorunu yaşanabilir. Uyku bozukluğu, ense ve boyunda terlemeler gözlenir.

Antibiyotik tedavisine yanıt vermeyen hastalarda ameliyata baş vurulur. Geniz eti ameliyatı dünyada en sık yapılan cerrahi operasyonlardan biridir. Geniz etinin ameliyatı ile geniz etinde büyüme bir miktar azalır. Geniz eti enfeksiyonları ciddi problemlere yol açtığı için ameliyat şarttır.

Geniz eti ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Geniz eti ağız içinden alınır ve herhangi bir kesi yapılmaz. Ameliyat sonrası solunum güçlüğü yada kanama varsa tekrar ameliyat uygulanır.

Bu yazı geniz eti nedir, geniz eti nasıl küçülür, geniz eti nasıl alınır, geniz eti ameliyatı, geniz etinin belirtileri, geniz etinin zararları, geniz etinin yan etkileri, geniz eti ameliyatı nasıl yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

geniz etinin zararları, geniz eti zararları, geniz etinin yan etkileri, geniz eti yan etkileri, geniz etinin zararları nelerdir, geniz etinin etkileri, burun eti zararları, burun etinin zararları, burun etinin yan etkileri, geniz eti nasıl alınır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz