Gebelikte Unutkanlık

  • ALTERNATİFTIP
  • Gebelikte Unutkanlık için yorumlar kapalı
  • 642 kez görüntülendi

Gebelikte Unutkanlık

Elbette ki gebelik dönemi birbirinden farklı birçok sorunla beraber gelir. Şahsen ben gebeliğim süresince en çok unutkanlık problemi yaşamaktan şikayet etmiştim. Tabi her bayan hamileliği boyunca unutkanlık sorunu yaşayacak diye birşey asla yok ama unutkanlık alışkanlık olmaya başlayabiliyor gebelik süresince.

Pek çok gebe kadın, beyninin sanki yok olduğunu hisseder. Yöneticilik yeteneğiyle övünen kadınlar bile, bu yeteneklerini yitirebilir, görüşmelerini unutabilir, yoğunlaşmakta zorlanabilir ve soğukkanlılıklarını kaybedebilirler.

Neyse ki, bazı kadınların âdet öncesi de yaşadığı bu durum geçicidir. Pek çok başka belirti gibi bunlar da gebelikte ki hormonal değişikliklere bağlıdır.

Bu duruma sinirlenmek, yalnızca olayı şiddetlendirecektir. Bunun normal olduğu kabul edilirse, daha kolay geçmesi sağlanır. Ayrıca yaşamınızdaki stres yapıcı etmenleri olabildiğince azaltmak da yardımcı olacaktır. Daha önceden yaptığımız işlere bir de bebek bakımının eklenmesiyle, etkisi kadar verimli çalışamayabilirsiniz. Evinizde ve işyerinizde yapmanız gereken işlerle ilgili bir liste hazırlarsanız ve evden çıkmadan kontrol edersiniz, kapıyı kilitlemeyi unutmak, çaydanlığın altını açık bırakıp evden çıkmak gibi ortaya çıkabilecek tehlikeli durumları engelleyebilirsiniz.

Bebeğinizin doğumdan birkaç hafta sonrasına kadar, hormonal değişikliğe sonrasına kadar, hormonal değişikliğe de değil de yorgunluğunuza bağlı olarak bu durum devam edebilir ve gece bebeğiniz uyuyuncaya kadar da ortadan kalkmayabilir.

Bu yazı gebelikte unutkanlık, gebeyken unutkanlık sorunu, hamilelikte unutkanlık problemi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

doğumdan sonra unutkanlık olurmu, gebelikte unutkanlık, gebeyken unutkanlık olurmu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.