Gebeliğin 7. Haftası

Gebeliğin 7. Haftası

Bebek: Bebeğinizin boyu bu hafta yaklaşık olarak 8-10 mm. Kollar ve bacaklar gelişmeye devam ediyor ancak el ve ayak parmakları henüz oluşmadı. Beyin gelişmesi de devam ediyor ve göz kapakları, burun delikleri, bağırsaklar, pankreas ve bronşlar da gelişiyor.

Anne: Genellikle bu hafta hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanan şikayetlerin son haftasıdır. Hafif ölçüde kilo almış ya da vermiş olabilirsiniz, her ikisi de bu aşamada normaldir. Bulantıları hafifletmek için midenizin ne boş ne de çok dolu olmamasına dikkat etmelisiniz. Sık aralıklarla ve küçük porsiyonlar halinde beslenin. Doğal zencefil bulantı sırasında size yardımcı olacaktır.

Örneğin bir fincan zencefil çayı içebilirsiniz. Limon da çok yararlı olabilmektedir. Limonata içebilir veya limonu keserek direkt suyunu emebilirsiniz. Sabah yataktan kalkmadan önce birkaç kraker atıştırın.

Bu yazı gebelikte 7. hafta, gebeliğin 7. haftası, hamilelikte 7. hafta, hamileliğin 7. haftası, gebelikte 7 hafta belirtileri, gebelikte yedinci hafta, hamilelikte yedinci hafta, hamilelikte yedinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeligin 7 haftasi, gebelikte 7 hafta, gebeliğin yedinci haftası, gebelik 7 nci haftasi pempe akinti, gebelikte 7 hafta belirtileri, 7 haftada akıntı, gebeliğimin 8 haftasındayım, gebeliğin 7 hafta belirtileri, gebelikte yedinci hafta nasıl olmalıdır, 7haftasi dolan bebegin boyu kac mm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz