Gebeliğin 5. Haftası

Gebeliğin 5. Haftası

Bebek: Bu hafta dışarıdan bakıldığında hamile gibi görünmeyebilirsiniz ama bebeğinizin minicik kalbi kan pompalamaya başladı bile. Çok yakında düzenli bir şekilde atacak. Gelişen embriyo üç katmanlıdır. En üst katmanda nöral tüp oluşacak ve daha sonra gelişerek sinir sistemine dönüşecek.

Orta katmanda  kalp ve dolaşım sistemi, kemikler, kaslar, böbrekler ve üreme organları gelişecek. Ancak bu aşamada kalp ve ilkel bir dolaşım sistemi hızla oluşur. Esasında, dolaşım sistemi faaliyet göstermeye başlayan ilk organ sistemidir. İç tabakada bulunan basit bir tüp gelişerek bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve mesaneye dönüşecek.

Anne: Adetiniz gecikti ve hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Birkaç günlük adet gecikmesinin ardından evde kendi kendinize yapabileceğiniz ve son derece güvenilir sonuçlar veren pek çok test eczanelerde mevcuttur.

Bu yazı gebelikte 5. hafta, gebeliğin 5. haftası, hamilelikte 5. hafta, hamileliğin 5. haftası, gebelikte 5 hafta belirtileri, gebelikte beşinci hafta, hamilelikte beşinci hafta, hamilelikte beşinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

5 haftalık gebelik belirtileri, gebeliğin 5 haftası, gebelikte 5 hafta belirtileri, 5 hafta gebelik belirtileri, gebelik 5 hafta belirtileri, Gebelikte besinci hafta, 5 haftalk gebelik, gebeliğin 5 haftasındaki belirtiler, gebelikte 5 hafta, gebeligin besinci haftasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz