Gebeliğin 4. Haftası

Gebeliğin 4. Haftası

Artık yavaş yavaş ilerleyen bir gebelik ve hamilelik döneminiz var. 4. haftaya geldiniz. Peki hamileliğin ve gebeliğin 4. haftasında neler olur. Gebelikte ve hamilelikte 4. hafta belirtileri nelerdir şimdi bunları anlatalım.

Bebek: İmplantasyon (fetusun rahim iç duvarına yerleşmesi) gerçekleşti. Blastosist rahme girdiğinde yerleşecek bir yer arar. Blastosist kese tomurcuklanması anlamına gelir ve bu hücreler, plasentayı oluşturacak hücreler ve bebeği oluşturacak hücreler olmak üzere iki gruba ayrılmaya başlar. Blastosist rahim duvarının içine gömülür ve buna implantasyon denir.

Anne: Bu haftanın sonunda adet başlamasını bekliyor olacaksınız ya da bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, başlamamasını umuyor olacaksınız.

Hamileliğin yorgunluk, göğüslerde hassasiyet ve ruh durumu değişiklikleri gibi ilk belirtilerinden bazıları adet döneminizde yaşadıklarınıza çok benzer. Siz de bunları hissediyor ve galiba bu ay hamile kalmadım diye düşünüyor olabilirsiniz. En iyisi birkaç gün daha bekleyin.

Bu yazı gebelikte hamilelikte gebeliğin hamileliğin 4. haftası 4. hafta haftasında kanama belirtileri annedeki değişiklikler beta hcg değeri lekelenme progesteron değeri beslenme nelere dikkat etmeli kasık ağrıları neler olur ultrason görüntüsü annedeki değişiklikler bebek gelişimi anne adayında oluşan ne yemeli nelere dikkat etmeli dikkat edilmesi gerekenler kan değerleri adet sancısı cinsel ilişki karın ağrısı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeliğin 4 haftası, gebeliğin 4 haftasında belirtiler, gebeliğin 4 haftasındaki belirtiler, gebelikte 4 hafta, gebelikte 4 hafta belirtileri, gebeliğin 4 haftası belirtiler, gebeligin dorduncu haftasi, gebeligin dorduncu haftaslnln belirtisi, Gebelıgın on dorduncuhaftası

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz