Gebeliğin 32. Haftası

Gebeliğin 32. Haftası

Bebek: Bebeğinizin el ve ayak tırnakları çıktı, kaşları, kirpikleri ve saçları belirginleşti. İlk tirmesterden beri bebeğin vücudunu kaplayan lanugo tüyleri dökülmeye başladı. Ancak sırt ve omuzlarında bir

miktarın doğum sonrasına kadar kalması mümkün. Cilt altı yağ dokusu gelişmeye devam ettikçe bebeğinizin rengi kırmızıdan pembeye doğru dönmeye başlar.

Bu haftada bebeğinizin hareketlerinin iyice arttığını fark edebilirsiniz. Bebeğin hareketleri iyilik halinin bir göstergesidir bu nedenle hareketleri saymayı öğrenmelisiniz. Bu hafta bebeğin gözbebekleri parlak ışığa tepki verebilir. Yaklaşık 1800 gr. Ve tepeden popoya uzunluğu 28. cm olan bebeğinizin bu hafta dünyaya gelmesi durumunda yaşama şansı oldukça yüksek.

Anne: Ani kilo alımı, şiddetli baş ağrıları veya çakan ışıklar görmek, bulanık görmek gibi görmenizde farklılıklar gibi belirtiler hissediyor musunuz. Bunlar ikinci ve üçüncü trimesterde hem anneyi hem de bebeği etkileyen ve yüksek kan basıncına neden olan preeklempsi işaretleri olabilir. Preeklempsi ise kasılmalar, koma ve hatta anne ve bebeğin kaybedilmesine neden olan eklemsiye yol açabilir. Rutin takipleriniz sırasında doktorunuz tansiyonunuza bakacak ve idrar tahlili yapacaktır. Ancak preeklempsi belirtilerini hissetmeniz durumunda vakit geçirmeden doktorunuzu aramalısınız. Bu noktadan itibaren doktorunuzu 15 günde bir ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

Büyüyen bebeğiniz organlarınıza baskı yaparak hazımsızlık, mide yanması, nefes darlığı gibi sorunlara neden olabilir. Kabızlığı önlemek için bol bol su için ve lifli gıdalarla beslenin. Mide yanmasını önlemek içinde az az ve sık aralıklarla yemek yiyin. Bacaklarda kramp çok sık rastlanılan bir bulgudur ve kalsiyum ihtiyacınızın bir belirtisi olabilir. Hamileliğinizin sonuna yaklaşmış olmanız vitamin alımını kesmenizi gerektirmez. Bu vitaminleri doğuma kadar kullanmanız gereklidir.

Bu yazı gebelikte 32. hafta, gebeliğin 32. haftası, hamilelikte 32. hafta, hamileliğin 32. haftası, gebelikte 32 hafta belirtileri, gebelikte otuzikinci hafta, hamilelikte otuzikinci hafta, hamilelikte otuzikinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

32 haftalık gebelik, gebeliğin 32 haftası, 32 hafta gebelik, 32 gebelik haftasi, 32 haftalk gebelik, gebelikte 32 hafta, gebeliğin 32 haftasında bebek, 32 1 haftalık gebelik, 32 haftalık gebelik cinsellik, 32 1 gebelik

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz