Gebeliğin 31. Haftası

Gebeliğin 31. Haftası

Bebek: Bebeğiniz ihtiyaç duyduğu besinlerin çoğunu plasenta aracılığı ile alır ve plasentadaki kan akışı bebeğin idrar yapmasını sağlar. Bebek amniyon sıvısına günde yaklaşık yarım litre idrar yapar

ve günde birkaç kez tamamen yenilenen bu sıvıdan bir miktar da yutar. Amniyon kesesindeki sıvı miktarının olması gerekenden fazla olması bebeğin yutamadığına veya sindirim sisteminde bir tıkanıklık olduğuna işaret edebilir.

Amniyon kesesindeki sıvı miktarının olması gerekenden az olması bebeğin yeterince çiş yapamadığına işaret edebilir ve bu da bebeğin böbreklerinde ya da üriner sisteminde bir sorundan kaynaklanabilir. Rutin ultrason kontrollerinizin bir parçası olarak doktorunuz amniyon sıvısı miktarını ölçecektir. Bebeğin büyümesi biraz yavaşlar ve beyin hızlı bir gelişim dönemine girer. Artık tam olarak gelişimini tamamlamamış tek organ akciğerlerdir. Bebeğiniz erkekse, testisleri karın boşluğundan skrotuma (torbaya) inmeye başlar.

Anne: Göğüslerinizdeki süt bezleri bu sıralarda kolostrum üretmeye başlayabilir. Kolostrum bebeğin hayatının ilk günlerinde ihtiyaç duyduğu kalori ve besinleri sağlayacak olan koyu, sarımsı bir sıvıdır. Göğüslerinizden kolostrum sızdığını farkederseniz, göğüs pedi kullanabilirsiniz. Bu dönemde bebeğinizin kemikleri sertleştiğinden kalsiyum ihtiyacınız da her zamankinden fazla olacaktır.

Bu yazı gebelikte 31. hafta, gebeliğin 31. haftası, hamilelikte 31. hafta, hamileliğin 31. haftası, gebelikte 31 hafta belirtileri, gebelikte otuzbirinci hafta, hamilelikte otuzbirinci hafta, hamilelikte otuzbirinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

31 hafta gebelik, gebeliğin 31 haftası, gebelikte 31 hafta, 31 gebelik haftası, 31 haftalık gebelik, gebeligin 31 haftasinda cinsellik, 30 haftalık gebelikte cinsellik, gebelik 31 hafta, gebelikte otuzbirinci hafta, fgebelikte 31 hafta

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz