Gebeliğin 25. Haftası

Gebeliğin 25. Haftası

Bebek: Bebeğinizin incecik tırnakları da dahil tamamen gelişmiş olan elleri artık çevresinde bulunan şeyleri hissedebiliyor. Buna kendi cildi ve hatta göbek kordonu da dahil. Artık parmaklarını yumruk yapacak

şekilde bükebiliyor.

Bebeğinizin uykuda ve uyanık olduğu zamanları farketmiş olabilirsiniz. Bebeğin hareketlerini en fazla yatar vaziyette dinlenirken hissedersiniz. Bebeğin işitme duyusu da gelişti ve artık sizin sesinizi duyabiliyor.

Omurga yapıları 33 omur, 150 eklem ve 1000 bağ- oluşmaya başladı. Akciğerlerdeki kan damarları gelişiyor ve burun delikleri açılmaya başladı. Bebek yaklaşık 700 gram ağırlığında ve kemiklerin sertleşme süreci devam ediyor.

Anne: Rahminiz bir futbol topu büyüklüğüne ulaştı. Gerek genişleyen rahminizin sindirim sistemine baskı yapması, gerekse progesteron hormonunun midenin boşaltılmasını yavaşlatması nedeniyle hamilelikte sindirim şikayetlerine sık rastlanır. Sonuç olarak hazımsızlık, mide yanması gibi şikayetler en sevdiğiniz yemeği bile bir kabusa dönüştürebilir. Bu durumda daha sık aralıklarla daha küçük porsiyonlar yemeye ve yağlı ve baharatlı gıdalardan kaçınmaya gayret edin.

Bu yazı gebelikte 25. hafta, gebeliğin 25. haftası, hamilelikte 25. hafta, hamileliğin 25. haftası, gebelikte 25 hafta belirtileri, gebelikte yirmibeşinci hafta, hamilelikte yirmibeşinci hafta, hamilelikte yirmibeşinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

25 haftalk gebelik, gebeliğin 25 haftası, 25 haftalık gebelik, gebelıkte 25 hafta, 25 gebelik haftasi, www saglikvegebelik com, youtube 10 haftaliq gebelik, 25 haftalıkgebelık, 25 haftalik gebelikte migde yanmasi, 25 haftada gebelik

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz