Gebeliğin 23. Haftası

Gebeliğin 23. Haftası

Bebek: Bebeğin ten rengini veren pigmentler bu hafta depolanmaya başlıyor. Bebeğin cilt altında yağ birikiyor olmakla birlikte cilt bu yağlara çok gevşek bir şekilde tutunur

ve bu yüzden bebeğinizin cildinin buruşuk bir görüntüsü vardır. Bunun nedeni cildin yağ birikimine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde üretilmesidir.

Bebeğin bu hafta günlük çalışma rutini el ve ayak parmaklarının, kolların ve bacakların sürekli hareket ettirilmesini içermektedir. Bunun sonucu olarak daha şiddetli hareketler hissetmeniz mümkündür. Bebeğiniz bu hafta yaklaşık 450 gram ağırlığında ve bu haftanın sonunda doğum gerçekleşmesi halinde tıbbi bakım sayesinde bebeğin yaşama şansı olabilir. Ancak umalım ki bebek daha haftalar boyunca yerinde kalmaya devam etsin.

Doğum tarihi yaklaştıkça uyumakta çektiğiniz güçlükler de artacak. Kaygılar, mide yanması, bacak krampları, sık idrara çıkma ihtiyacı ve genel bir rahatsızlık hamile kadın için uyku süresinin kısalması anlamına gelebilecektir. Tüm bunlara rağmen sizin ve bebeğinizin sağlığı yeterince dinlenmenize bağlıdır. Bu yüzden ılık bir banyo almak, rahatlatıcı bir müzik dinlemek, bitkisel çaylar eşliğinde güzel bir kitap okumak gibi bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirecek yöntemler bulmalısınız.

Birçok doktor plasentaya kan akışının engellenmemesi için, hamile kadınların sırtüstü veya karın üstü değil, yan yatmasını önerir. Bu pozisyonda rahat edemiyorsanız, ağırlığınızdan kaynaklanan baskıyı azaltmak amacıyla bacaklarınızın arasına bir yastık koymayı deneyebilirsiniz. Eşinizin evinizde bulunan ve yatağa sığabilen yastık sayısı karşısında hayrete düşme ihtimali olsa da, İlerleyen zamanlarda yastık sayısını ihtiyacınız ölçüsünde artırabilirsiniz.

Bu yazı gebelikte 23. hafta, gebeliğin 23. haftası, hamilelikte 23. hafta, hamileliğin 23. haftası, gebelikte 23 hafta belirtileri, gebelikte yirmiüçüncü hafta, hamilelikte yirmiüçüncü hafta, hamilelikte yirmiüçüncü hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeliğin 23 haftası, 23 gebelik haftası, gebelikte 23 hafta, 23 hafta gebelik, 23 haftalk gebelik, 23 haftalık gebelik, 23 haftada gebelik, gebeligin 23, gebelikte yiyecekler ten rengini etkilermi, 23haftalik gebelikte mide yanmasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz