Gebeliğin 22. Haftası

Gebeliğin 22. Haftası

Bebek: Bebeğinizin dünyayı tanımak için kullanacağı duyular her geçen gün gelişiyor. Tat bezleri dilin üzerinde oluşmaya başladı ve sinir uçları ve beyin gelişimi bebeğin dokunmayı hissetmesine elverecek ölçüde gelişti. Bebeğiniz bu dokunma duyusunu kullanmak amacıyla yüzüne

dokunabilir, parmağını emebilir. Bebeğin üreme sistemi de gelişmeye devam ediyor. Erkek bebeklerde testisler karından torbaya doğru inmeye başladı ve kız bebeklerde rahim ve yumurtalık yerine yerleşti, vajina gelişti. Bu hafta yaklaşık 425 gr. ağırlığında ve 18 cm. uzunluğunda olan bebeğinizin kaşları da oluştu.

Anne: Bu hafta rahminizin doğuma hazırlanmak amacıyla düzensiz, ağrı veya sancı yapmaksızın kasılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denmektedir. Rahminizin tepesine yakın bir noktada sıkışma duygusu hissedebilirsiniz.

Panik yapmayın. Bebeğiniz bu kasılmaları hissedebilir ancak Braxton-Hicks kasılmaları bebek açısından sakıncalı değildir. Ancak kasılmalarınız ağrı vermeye başlarsa veya bir saat içinde dörtten fazla kasılma olursa derhal doktorunuzu arayınız. Çünkü ağrılı ve sık kasılmalar erken bir doğumun habercisi olabilir.

Bu yazı gebelikte 22. hafta, gebeliğin 22. haftası, hamilelikte 22. hafta, hamileliğin 22. haftası, gebelikte 22 hafta belirtileri, gebelikte yirmiikinci hafta, hamilelikte yirmiikinci hafta, hamilelikte yirmiikinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeliğin 22 haftası, 22 haftalık gebelik, 22 haftalk gebelik, goguslerin kasintisi, gebeligin 22, cocuqumun cinsiyeti, cocugumun cinsiyeti, 22 hafts progestan kullanan, 22 haftalik gebelikte kasilma ve agri olurmu, 22 haftada braxton hicks

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz