Gebeliğin 21. Haftası

Gebeliğin 21. Haftası

Bebek: Bebeğinizin etrafını sararak bir tampon vazifesi gören ve onu koruyan amniyon sıvısı bu hafta yeni bir işlev daha görmeye başlayacak. Bebeğin bağırsakları, bebeğin yuttuğu amniyon sıvısında bulunan küçük bir miktar şekeri emerek kalın bağırsaklara aktaracak

kadar gelişti. Ancak bebeğin gerek duyduğu tüm gıdayı halen plasenta temin ediyor. Bugüne kadar bebeğinizin karaciğeri ve dalağı kan hücrelerini üretiyordu ancak artık kemik iliği de hücre oluşumuna katkı sağlayacak kadar gelişti.

Anne: Hamilelikte egzersiz vücut şeklinizi korumanın yanında varis, sırt ağrısı, aşırı kilo alımı gibi bazı sorunların en az düzeyde kalmasına yardımcı olur. Ancak tabii ki hamilelik ağır sporlara başlamak için uygun bir zaman değildir, bu işin püf noktası yavaş yavaş ilerlemektir.

Hamilelikte bağlar fazlasıyla gevşediğinden yaralanma riskiniz fazladır. Bu nedenle yoga, yüzme ve yürüyüş gibi hafif egzersizler ideal olacaktır. Hamileyken herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ayak bilekleri ve ayaklarınız özellikle akşama doğru şişmeye başlayabilir. Bol bol su için ve ayaklarınızı yüksek bir yere uzatarak istirahat edin.

Bu yazı gebelikte 21. hafta, gebeliğin 21. haftası, hamilelikte 21. hafta, hamileliğin 21. haftası, gebelikte 21 hafta belirtileri, gebelikte yirmibirinci hafta, hamilelikte yirmibirinci hafta, hamilelikte yirmibirinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelıgın 21 haftası, 21 haftalk gebelik, 21 hafta gebelik, gebelikte 21 hafta, 21 gebelik haftası, 21 haftalık gebelik, gebelik 21 hafta, gebelikte su gelmesi, 21haftalk gebelık, 21 heftelik gebelik

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz