Gebeliğin 19. Haftası

Gebeliğin 19. Haftası

Bebek: Bebeğiniz neredeyse 230 gram ve vücudu lanugoya ilave olarak, nazik teninin sudan çatlamasını ve soyulmasını önlemek üzere vernix caseosa adı verilen kremsi bir madde ile

kaplanacaktır. Prematüre doğan bebeklerin vücudunun bu peynirsi tabaka ile kaplı olduğu görülür. Beyinde, kasları beyne bağlayan milyonlarca motor nöronu oluşmaktadır. Böylelikle bebek, istemsiz hareketlerin yanında, parmağını emmek gibi bilinçli kas hareketlerini de yapmaya başlayacaktır.

Anne: Bebeğin hareketlerini henüz hissetmemiş olabilirsiniz ve bebeğin sağlığı ile ilgili kaygılarınızın bu hareketleri hissetmenizle birlikte azalacağını düşünüyor olabilirsiniz. Bebeğin hareketleri genellikle 18-22 haftalar arasında ilk olarak seğirme şeklinde hissedilir. Midenizde bir seğirme ya da gurultu tarzındaki bu hareketlerin bebekten kaynaklandığını fark etmeyebilirsiniz.

Hamileliğinizin ilerleyen aşamalarında tekmeleri, yumrukları ve bebeğin hıçkırıklarını bol bol hissedeceksiniz! Her bebeğin değişik bir hareket tarzı vardır, ancak bebeğinizin hareket etmediğinden veya az hareket ettiğinden endişe ederseniz, doktorunuzu durumdan haberdar etmeyi ihmal etmemelisiniz. Doğumla ilgili bir kursa katılmayı planlıyorsanız bunun tam zamanıdır. Araştırmalar kursa katılan annelerin daha kolay ve stressiz doğum gerçekleştirdiğini ortaya koymaktadır.

Bu yazı gebelikte 19. hafta, gebeliğin 19. haftası, hamilelikte 19. hafta, hamileliğin 19. haftası, gebelikte 19 hafta belirtileri, gebelikte ondokuzuncu hafta, hamilelikte ondokuzuncu hafta, hamilelikte ondokuzuncu hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeliğin 19 haftası, 19 haftalk gebelik, 19 hafta gebelik, 19 haftalık gebelik, 19 gebelik haftasi, gebelikte 19 hafta, 19 0 gebelik, gebelikte19 hafta, 19 cu heftesi, GEBELIGIN 19 HAFTASI KARIN GÖRÜNÜMÜ

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz